Sztuka

7 miliardów Innych zapraszają na wydarzenia specjalne

Wystawa, warsztaty, spotkania i food trucki – przy projekcie „7 miliardów Innych” króluje różnorodność zarówno pod względem tematów, jak i działań. Do 3 stycznia można oglądać tę niesamowitą wystawę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a przy okazji wziąć udział w specjalnych wydarzeniach.

 

 

Spotkania, konferencje, warsztaty towarzyszą wystawie „7 miliardów Innych” od początku jej ekspozycji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Nie inaczej będzie w drugiej połowie grudnia. W czwartek (17.12) Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju zapoczątkuje dyskusję dotyczącą zarządzania różnorodnością kulturową w organizacji. Zagadnienie zostanie zestawione z kwestią m.in. sytuacji na polskim rynku pracy, polityki szkoleniowej czy innowacyjnej organizacji. Paneliści podejmą także próbę odpowiedzi na pytanie czy wielokulturowy zespół pracowniczy to szansa na lepsze funkcjonowanie organizacji na otwartym rynku, czy też przeszkoda blokująca rozwój. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 i może wziąć w nim udział każdy.

 

Piątek (18.12) szczególnie polecany jest rodzicom – tym obecnym i przyszłym. W ramach projektu „Ósmy miliard” od godziny 16.00 będą oni zwiedzać wystawę, przypominając sobie jakie są dziecięce marzenia, czego rodzice z całego świata uczą swoje dzieci.Dodatkowo wszyscy będą mogli wejść do studia filmowego i nagrać przesłanie dla swoich dzieci, zwłaszcza tych, które wkrótce pojawią się na świecie. Rodzice podzielą się przemyśleniami na temat ciąży, macierzyństwa i tacierzyństwa, uczuć i myśli, jakie noszą w sobie. O godzinie 17.00 rozpoczną się warsztaty o baśniach i sztuce opowiadania, w których oprócz rodziców mogą wziąć udział także pedagodzy i wszyscy miłośnicy baśni.

 

Różnorodnością będzie się szczycić także weekend, który w sobotę (19.12) rozpocznie się od spotkania Pro Futuro – Studenckiego Koła Naukowego Uniwersytetu Ekonomicznego. O godzinie 12.00 studenci rozpoczną rozmowę na temat interdyscyplinarnego wymiaru szczęścia. Po południu odbędzie się kolejne wydarzenie, podczas którego głos zostanie oddany Mietkowi Bieńkowi, znanemu górnikowi z Katowic. Hajer, bo tak brzmi pseudonim Bieńka, po wypadku na kopalni i przejściu na rentę zaczął podróżować po świecie oraz opisywać swoje podróże w książkach. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym od godziny 17.00 będzie opowiadać o tym, jak kolorowy jest świat. Natomiast przez cały weekend wystawie „7 miliardów Innych” będą towarzyszyć food trucki, które zadbają o strawę dla ciała i siły dla odwiedzających.

 

Poniedziałek (21.12) zaanektują również studenci Uniwersytetu Ekonomicznego tym razem z Koła Studenckiego „Progress”. Podczas konferencji przeprowadzą dwa panele, pierwszy od godziny 9.00 poświęcony zagadnieniu instynktu i nieszablonowego podejścia do niego, drugi od godziny 12.00 zawęzi się do instynktu podróżnika i tego, co decyduje o przetrwaniu w „innym świecie”. We wtorek (22.12) o godzinie 17.30 powróci Koło naukowe doktorantów kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, które przyjrzy się człowiekowi i jego Innemu. Uczestnicy będą rozważać, czego uczy historia definiowania człowieczeństwa, co oznacza pojęcie „Inny” i czym różni się od „Obcy”.

 

Wstęp na każde wydarzenie towarzyszące wystawie „7 miliardów Innych” jest bezpłatny i udział mogą wziąć w nich wszyscy zainteresowani daną tematyką. Co więcej, organizatorzy ciekawych spotkań i warsztatów wciąż mogą wysyłać zgłoszenia, aby przeprowadzić własne zajęcia. Zapytania w tym temacie należy kierować na adres: justyna.b@panpikto.pl

 

Projekt „7 miliardów Innych” można oglądać bezpłatnie codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Dodatkowo odwiedzający wystawę mogą odpocząć w „7 miliardów Innych Cafe” oraz nabyć książkę lub DVD z wystawy. Przedsięwzięcie w Polsce, a tym samym i na świecie dobiegnie końca 3 stycznia 2016 r.

 

Miejsce wystawy: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (Al. Korfantego 35).

Projekt Fundacji GoodPlanet pod mecenatem BGŻ BNP Paribas.
Produkcja: Agencja PR Pan Pikto, Wydawnictwo Belleville
Współgospodarz projektu: Miasto Katowice
Patroni honorowi: Polski Komitet ds. UNESCO, Marszałek Województwa Śląskiego, Instytut Francuski w Polsce
Patroni medialni: Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, National Geographic Polska, Ultramaryna
Partnerzy: Touax, Bonito.pl, Epson, Forma Studio, DesignIt, Super AV, EL-IT, Verde Profilo, Catellani & Smith, Auto-Zięba

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca