Sztuka

Próbowano okraść van Gogha!

Wystawa Van Gogh Alive – The Experience, która od 14 listopada 2015r. gości na Błoniach PGE Narodowego szczególnie w ostatnich dniach cieszy się bardzo dużą liczbą odwiedzających. Ponieważ wystawę można oglądać jedynie do 14 lutego b.r. kolejka do kasy nie ma końca – w ten weekend było przeszło 5.000 odwiedzających.


      Dotychczas zwiedzanie wystawy przebiegało w spokojnej atmosferze. Zwiedzający byli kulturalni i szanowali innych widzów oglądających multimedialną ekspozycję. W ubiegły weekend organizatorzy zostali jednak niemiło zaskoczeni. W niedzielę, 31.01.2016r., mieszkaniec Radomia próbował ukraść elementy służące do adaptacji pokoju Vincenta van Gogha na wystawie Van Gogh Alive w Warszawie. Mężczyzna tłumaczył, że jest ogromnym fanem malarza i specjalnie przyjechał do stolicy, aby zobaczyć wystawę. Uznał, że elementy Wystawy będą wspaniałą pamiątką z wydarzenia. Zafascynowanie mężczyzny van Goghiem oraz Wystawą wzbudziło wyrozumiałość interweniujących przedstawicieli organizatora i tym razem postanowiono polubownie rozwiązać sprawę.


         Apelujemy do odwiedzających wystawę o stosowne zachowanie i dostosowanie się do regulaminu obowiązującego na terenie Wystawy. każdy następny incydent będzie niezwłocznie zgłaszany odpowiednim organom. Chcemy, aby widzowie na całym świecie mieli możliwość zobaczenia pełnej ekspozycji. To z pewnością przywoła milsze wspomnienia niż zawłaszczone elementy instalacji a pamiątki można nabyć w kasie Wystawy.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 lutego 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca