Sztuka

"Modernistyczne determinanty w rozwoju przestrzennym Katowic"

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej wraz z katowickim oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Biblioteką Śląską zapraszają na połączony z dyskusją wykład pt. "Modernistyczne determinanty w rozwoju przestrzennym Katowic". 

 

Główną postacią wydarzenia będzie dr inż. arch. Aleksandra Tomkiewicz, która w swoim wystąpieniu zaprezentuje najważniejsze założenia prowadzonego projektu badawczego oraz jego wyniki.

 

Projekt badawczy pn. "Modernist determinants in the spatial development of Katowice" realizowany i finansowany jest w ramach Funduszu Małych Grantów Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej. Dr inż. arch. Aleksandra Tomkiewicz jest jego kierownikiem i głównym wykonawcą. Projekt jest realizowany na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej od października 2013 r. i obejmuje zagadnienia z zakresu urbanistyki i architektury okresu modernizmu. W czasie wykładu przedstawiony zostanie katowicki modernizm w urbanistyce i architekturze w kontekście europejskim. Wśród przytoczonych przykładów znajdą się takie miasta jak Gdynia, czeski Zlín, francuskie Saint-Étienne i Hawr, szwedzkie Vällingby i Täby oraz brytyjskie nowe miasta: Stevenage, Harlow, Crawley i Milton Keynes.

 

W ramach planowanego wydarzenia będzie miała miejsce promocja właśnie wydanej monografii mojego autorstwa pt. "Determinanty modernizmu w rozwoju przestrzennym Katowic na tle przykładów europejskich" (Wydawnictwo Politechniki Śląskiej). Dla pierwszych gości egzemplarz monografii w prezencie.

 

Wydarzenie odbędzie się 17.03.2016 r., godz. 17.00 w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej (ul. Francuska 12, Katowice)

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 marca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca