Sztuka

Wielki powrót Warszawskich Syren – legendarne opiekunki stolicy bohaterkami pokazu

1 maja zobaczymy szóstą odsłonę pokazów w Multimedialnym Parku Fontann, które

w ostatnich latach stały się najpopularniejszą atrakcją Warszawy. Tym razem bohaterkami widowiska będą „Warszawskie syreny” i związana z nimi legenda. Dzięki nowoczesnej technice opowieść odnosić się będzie zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii.

 

– Prawie milion osób, warszawiaków i turystów odwiedziło Multimedialny Park Fontann
w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba widzów będzie równie imponująca – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.
– Park Fontann jest dziś jedną z najważniejszych letnich atrakcji stolicy. Przygotowaliśmy pełne emocji widowisko, z absolutnie wyjątkową warstwą muzyczno-wizualną.

 

Pokaz sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. – Na potrzeby pokazu stworzyliśmy nowe wcielenia Syrenki – wyjaśnia Andrzej Matusiak, który jest autorem scenariusza – W tej wizji to współczesne młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.

 

Zobaczymy je w kilku scenach rozgrywających się w różnych miejscach Warszawy
– nad Wisłą, na Starym Mieście, w jednej ze stołecznych szkół. Uśmiechnięte, radosne, pojawiają się nieoczekiwanie wszędzie tam, gdzie trzeba komuś pomóc. Twórcy widowiska postawili na pełen energii, kolorów i pozytywnego przesłania pokaz. Animacje połączone
z efektami świetlnymi, laserami oraz widowiskowymi fontannami stworzą niezapomniany efekt.  

 

Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka Powstania Warszawskiego zginęła
w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej syrenki do dziś stojący nad Wisłą.
– Przypomnimy ją w symboliczny sposób. Chcieliśmy złożyć hołd tej wyjątkowej postaci – dodaje Andrzej Matusiak.

 

Tegoroczne animacje przygotował Paweł Piotr Przybył. Artysta ma już na koncie kilkadziesiąt widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji, za które zdobył międzynarodowe uznanie.

 

Programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).

 

Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka skomponowana przez jednego z najwybitniejszych europejskich artystów. Kogo? Szczegóły wkrótce.

 

Na pierwsze pokazy Multimedialnego Parku Fontann Stołeczna Estrada zaprasza 1, 2 i 3 maja o godzinie 21.30. Wstęp wolny.

 

Dodatkowe informacje: na stronie www.estrada.com.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca