Sztuka

Linearium - wystawa w Galerii pod Baranami

  • WERNISAŻ: 11 CZERWCA 2016 (SOBOTA) / GODZ. 17:00
  • WYSTAWA CZYNNA DO: 17 CZERWCA 2016
  • GODZINY OTWARCIA: 14.00 – 18.00
  • GALERIA POD BARANAMI / RYNEK GŁÓWNY 27, KRAKÓW (WEJŚCIE OD STRONY UL. ŚW. ANNY)
  • WYSTAWA PRZYGOTOWANA W RAMACH CYKLU WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE 4.0

 

Wystawa odwołuje się do linearności dosłownie (linearny to przebiegający w sposób równomierny i ciągły), jako strategii artystycznej, wykorzystując linię do tworzenia obrazu, ale również do nielinearności, jako metody ukazywania fabuły w utworach interaktywnych wykorzystujących html oraz w instalacjach multimedialnych wykorzystujących kod QR. To swoiste porównanie i zestawienie dwóch istotnych w sztuce sposobów ukazywania dzieła. Klasyczny przekaz i zdystansowany wobec niego nielinearny, łamiący przyzwyczajenia dotyczące regularnej i liniowej fabuły mogą dać podstawy do postawienia pytania: jak bardzo nowe media uczą nas odbioru nowych form wizualnych, utworów projektowo-artystycznych, odwołujących się do tekstualności, litery, znaku i ich nowych wizualnych kontekstów.

 

Na wystawie zostaną pokazane prace studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogiczny w Krakowie, z kierunku: Digital Design (Pracownia mediów cyfrowych, Typografia) oraz Wzornictwo (Pracownia komunikacji wizualnej). Pracom studenckim towarzyszą realizacje pedagogów.

 

Przygotowanie wystawy: dr hab. Adam Panasiewicz i Przemysław Paliwoda

 

Wystawa zorganizowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja, działając non-profit, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę przy użyciu nowoczesnych technologii. Na swoim koncie ma organizację wystaw prac m. in. Władysława Hasiora, Wojciecha Weissa, czy wyklejanek Wisławy Szymborskiej. Aktywnie promuje twórczość młodych artystów, udostępniając przestrzeń wystawienniczą w Pałacu pod Baranami – samym sercu Krakowa. Fundacja koordynowała projekty w ramach Roku Jana Potockiego 2015, była współorganizatorem Sztukobrania – Targów Młodej Sztuki oraz brała czynny udział w wydarzeniach: Conrad Festival i Ogólnopolski Kongres Studentów i Doktorantów Historii Sztuki.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/181811722216385/

 

 

ORGANIZATOR:

FUNDACJA NEW ERA ART http://www.neweraart.pl/ / https://www.facebook.com/FundacjaNewEraArt

GALERIA POD BARANAMI https://www.facebook.com/pracowniakrakow/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca