Sztuka

"Poznaj sąsiada", czyli towarzyskie spotkania w Faworach

"Poznaj sąsiada" to comiesięczny cykl spotkań z wybitnymi i uznanymi twórcami i artystami, którzy pochodzą z Żoliborza, mieszkają na Żoliborzu, tworzą na Żoliborzu, bo mają tu swoje pracownie.

Spotkania prowadzi Magdalena Sendecka, dziennikarka filmowa, współpracowniczka TVP Kultura i Programu II Polskiego Radia, kuratorka programu filmowego w lubelskim Teatrze Starym.


Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się we wtorek 9 sierpnia 2016 r. Gościem będzie aktorka i poetka Anna Milewska Zawada.

Anna Milewska Zawada jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Występowała w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatrze Powszechnym w Łodzi, a następnie w teatrach warszawskich: Ziemi Mazowieckiej, Klasycznym, Studio i gościnnie w Teatrze na Woli.

Anna Milewska Zawada grała w wielu polskich filmach i serialach, których wszystkich nie sposób wymienić. Pamiętamy ją między innymi z filmów: „Żywot Mateusza”, „Hubal”, „Konopielka”, „Kogel-mogel”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Siekierezada”, „Faustyna” i seriali telewizyjnych: „Lalka”, „Rodzina Połanieckich”, „Panna z mokrą głową”, „Dom”, „Złotopolscy” i wielu, wielu innych.

Anna Milewska Zawada zadebiutowała jako poetka w 1999 roku tomikiem „Ludzie mnie pytają”. W 2000 wydała zbiór wierszy „Odpłynęli łodzią”, dedykowany mężowi - Andrzejowi Zawadzie, wybitnemu, nieżyjącemu już himalaiście. Jemu również poświęciła kolejną książkę poetycką „Kolory czerni”. Następnie ukazały się tomik „Zawirowania”, wybór poezji „Płyniemy, płyniemy, odpływamy” i „Mijamy, mijamy, pozostawiamy”.

W 2009 ukazała się jej autobiograficzna książka „Życie z Zawadą”.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

od: 9 sierpnia 2016, 18:30
do: 9 sierpnia 2016, 21:00 Kawiarnia Fawory ul. Mickiewicza 21 Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca