Sztuka

The Masterpiece - wystawa najwybitniejszych atystów op-artu

The Masterpiece – niezwykła wystawa w Galerii Mokotów

 

Już za kilka dni w Galerii Mokotów wyjątkowa gratka dla miłośników sztuki! W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można zobaczyć prace wybitnych artystów: Wojciecha Fangora, Victora Vasarely'ego i Juliana Stańczaka.

 

19 września w Galerii Mokotów ruszy wyjątkowy projekt, przygotowany przez Dom Aukcyjnym DESA Unicum. „The Masterpiece – z arcydziełem sam na sam” to wystawa prac czołowych artystów sztuki współczesnej, zorganizowana według nowatorskiego konceptu w przestrzeni Galerii Mokotów. Ekspozycja obejmie dzieła „M 55” Wojciecha Fangora, „Nebulus” Victora Vasarely’ego i „Lumina” Wojciecha Stańczka. To pierwsza w Polsce okazja, by obejrzeć jednocześnie dzieła artystów, którzy mieli kluczowy wpływ na rozwój sztuki współczesnej na świecie. Trzy prace zostaną przedstawione w specjalnie zaprojektowanym pawilonie – w wyciemnionej, zamkniętej przestrzeni, do którego wejście jest zarezerwowane tylko dla jednego widza w danym momencie. Dzięki temu oglądający dzieła będą mieli bezpośredni kontakt ze sztuką w sposób pozwalający na jej kontemplację. Tak jak mają okazje obcować ze sztuką tylko jej kolekcjonerzy.

- Cieszymy się z inicjatywy DESA Unicum, która wybrała przestrzeń Galerii Mokotów do realizacji tego wyjątkowego projektu. Dla naszych Gości to świetna okazja na spotkanie ze sztuką w przestrzeni dobrze im znanej. Dzieła warte miliony złotych można zobaczyć w Galerii Mokotów do 25 września, po wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej– mówi Diana Kopycka, Rzecznik Prasowy Galerii Mokotów.

Z koncepcją wystawy The Masterpiece ściśle wiąże się wybór samych dzieł. Wystawiani artyści należą do przedstawicieli op-artu – sztuki optycznej, nurtu wykorzystującego motywy i formy pozwalające oddziaływać przede wszystkim na oko widza. Motywy geometryczne, kontrastujące barwy, złudzenia optyczne i zabawa światłem pozwalają szczerze zaskoczyć odbiorcę i zatrzymać na chwilę jego automatyczną skłonność do interpretacji.

The Masterpiece będzie można zobaczyć w dniach 19-25 września w Galerii Mokotów w Warszawie. Wstęp na wystawę jest wolny, ale warunkowany wcześniejszą rejestracją, której można dokonać na stronie masterpiece.desa.pl

 

 

 

****

 

Galeria Mokotów to nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Galeria, należąca do Unibail-Rodamco, w maju 2012 r., na podstawie audytu międzynarodowej firmy SGS, zdobyła cztery gwiazdki. To dowód dbałości o nienaganną jakość na każdym etapie relacji pomiędzy centrum i klientem. Na powierzchni trzech pięter w galerii handlowej mieści się około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, pełen wybór restauracji i kawiarni, usługi oraz parking na 2300 samochodów. Dzięki lokalizacji i wysokiej jakości oferowanych usług Galeria Mokotów jest uważana za najbardziej prestiżowe i odnoszące największe sukcesy rynkowe centrum handlowe w Polsce.

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca