Sztuka

Jak zabrać się za sprzedaż starego obrazu? – wycena dzieł sztuki

Nie każdy musi być znawcą sztuki, by posiadać w swoim domu dzieło sztuki o znacznej wartości. W wielu kręgach inwestycja w sztukę jest nawet bardzo popularna jako sposób na powiększenie swojego kapitału. Podejmując się sprzedaży malowidła warto zrobić to porządnie, by poszło to sprawnie i bezstratnie. Pierwszym i najważniejszym krokiem w tym procesie jest wycena starego obrazu, która powinna zostać wykonana przede wszystkim prawidłowo i starannie.

Rok namalowania obrazu

Zwykle zasada jest taka, że im starszy obraz, tym droższy. Właśnie dlatego tak bardzo ważną cechą decydującą o cenie obrazu jest jego wiek. Warto mieć to na uwadze, kiedy zastanawiamy się nad kupnem obrazu, który zamierzamy odsprzedać w przyszłości.

Renoma malarza

Oprócz tego, jak dawno zostało namalowane dane dzieło sztuki, ważne jest także to, kto je namalował. W zależności od tego, jak znany i szanowany jest artysta w świecie sztuki. Często może się zdarzyć, że nawet wątpliwej jakości i wartości estetycznej dzieło może mieć bardzo wysoką cenę, jeśli jest to obraz namalowany przez znanego malarza np. w okresie początku jego działalności artystycznej.

Wartość estetyczna

W żadnym wypadku nie chodzi tu o sprzyjanie gustom i przystępną tematykę, a wręcz przeciwnie! O wiele chętniej i za większe pieniądze kupowana jest sztuka unikalna, która jest prowokacyjna i wywołuje poruszenie i duże emocje u widza. W wycenie dzieł sztuki jest to uznawane za bardzo znaczący aspekt.

W zakresie tego zawierają się także format i wielkość pracy, technika wykonania i użyte materiały.

Rzeczonawca dzieł sztuki

Nawet znając wszelkie aspekty, które decydują o wartości dzieła sztuki, bardzo trudno jest laikowi dobrze wycenić dzieło sztuki. Właśnie dlatego warto jednak skorzystać z usług profesjonalisty, który, korzystając ze swojej rozległej wiedzy na temat historii sztuki i rozeznaniu w branży, będzie w stanie trafnie określić cenę, za którą będziemy w stanie sprzedać obraz.

Dom aukcyjny DESA Unicum oferuje bezpłatną wycenę obrazów online, dzięki czemu bez wychodzenia w domu jesteśmy w stanie uzyskać informację o wartości dzieła sztuki od specjalisty.

Dowiedz się więcej na: https://desa.pl/pl/pages/19/oceny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Podpisz się
Podpisz się 13 stycznia 2020, 11:42
Nieprawda, DESA UNIKUM nie wycenie online. Zaprasza do siebie... :/
przysłano: 24 pazdziernika 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca