20 lat Wywroty

Finał projektu Art Generacje w Górznie

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie oraz Fundacja Jaskółka zapraszają na finał IV edycji międzypokoleniowego projektu ART GENERACJE. Uczestnicy, za pomocą Interaktywnego Wernisażu Instalacji Przestrzennej pod tytułem RewolucJO Pamięciowa, zgłębią istotę pamięci, spróbują ją zdefiniować oraz zmierzą się z własnymi wspomnieniami. Instalacje można oglądać od 3 grudnia w GOK-u w Górznie przy ulicy Rynek 4. 

 

ART GENERACJE to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, skierowany do dwóch grup: Młodzieży (13-35 lat) i Dojrzałej Młodzieży (55+). Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń. Zarówno Młodzi, jak i trochę starsi, chcą rozwijać swoje umiejętności i talenty; chcą by ich artystyczny głos został dostrzeżony i szanowany. 

 

Tematem przewodnim IV edycji ART GENERACJI jest pamięć, którą uczestnicy projektu za pomocą różnych środków artystycznych starali się opisać, zdefiniować, zrozumieć. Wybrali te aspekty pamięci, które ich interesują i którymi chcą się zająć w instalacji kończącej projekt. Przygotowany wernisaż będzie interaktywny – widzowie będą mieli wpływ na przebieg pokazu. Wszystkie te działania prowadzić mają do uzyskania odpowiedzi na pytanie czym jest pamięć oraz czym różni się pamięć zewnętrzna od pamięci wewnętrznej.

 

Informacji o wydarzeniu udzielają realizatorzy projektu: Monika Wyrzykowska, monika.wyrzykowska@dramaway.pl oraz Adam Gąsecki, adam.gasecki@dramaway.pl.

 

Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
341 wyświetleń
przysłano: 29 listopada 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło