Sztuka

Rozszerzona rzeczywistość przez przeglądarkę www

 
 
XR+ to nowe narzędzie do AR pozwalające na ominięcie potrzeby instalowania aplikacji, czyli największej przeszkody stojącej między odbiorcą a treścią, którą chcemy mu przekazać. Każde urządzenie mobilne z dostępem do internetu wyposażone w przeglądarkę Chrome lub Safari może korzystać z rozszerzonej rzeczywistości w prosty i szybki sposób.

XR.plus to portal dający każdemu możliwość darmowego przeglądania oraz umieszczenia treści i dzielenia się nią z innymi. Każdy model, video lub animacja uzyskuje wtedy swój własny unikalny adres, po którego wpisaniu w przeglądarkę wystarczy nakierować aparat swojego urządzenia na marker XR+.

Marker XR+ może być wydrukowany na dowolnej powierzchni i może mieć jakikolwiek rozmiar. W jego wnętrzu można umieścić wybrane logo/grafikę/ zdjęcie. Modele 3D "trzymają" się powierzchni markera, można dowolnie poruszać nim w przestrzeni, dopóki cały marker jest widziany przez urządzenie.

Korzystanie z rozszerzonej rzeczywistości dzięki XR+ jest równie proste co codzienne używanie przeglądarki. Nie wymaga od użytkownika poświęcania swojej cennej wolnej przestrzeni na urządzeniu mobilnym. Daje mu możliwość szybkiego i niezobowiązującego wejścia w interakcję z treścią w atrakcyjnej wizualnie i robiącej wrażenie formie.

Oficjalny start platformy miał miejsce 01.01.2018, jej twórcą jest Wrocławska firma Lune.xyz, która specjalizuje się w tworzeniu aplikacji interaktywnych w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jej twórcy codziennie pracują nad poszerzaniem możliwości technologii XR+. W niedalekiej przyszłości będzie możliwe korzystanie z niej bez konieczności stosowania markera - bezpośrednio po zekranowaniu powierzchni płaskiej. 
 
Portal jest miedzynarodowy, jego użytkownicy pochodzą z Francji, USA, Indii, Meksyku czy Chin. 
Zaparzamy do testowania i dzielenia się platformą, napiszcie co wam się podoba najbardziej, i jakie zostawanie AR jest dla was najkorzystniejsze. 
 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 maja 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca