Sztuka

"Zmalowana Warszawa" - edukacyjny projekt dla młodzieży

"Zmalowana Warszawa" to varsavianistyczny projekt edukacyjny dla młodzieży. Realizowany jest przez Fundację Co Dwie Głowy i Galerię Artin House, a finansowany przez m. st. Warszawa - Stołecznego Konserwatora Zabytków.  Przedstawiamy malarstwo związane z Warszawą i inspirowane Warszawą, od czasów Canaletta do współczesności, reprezentowanej przez takich malarzy jak Edward Dwurnik czy Wojciech Brewka.

 

W zajęciach uczestniczą uczniowie warszawskich szkół, mając okazję do uzupełnienia wiedzy z zakresu historii, historii sztuki, historii Warszawy, plastyki, wiedzy o kulturze i wiedzy o sztuce. Dawne obrazy przedstawiamy na slajdach, a współczesne obrazy są oglądane (i dotykane!) także realnie. Przy okazji uczestnicy zajęć mają okazję dowiedzieć się, jak działa współczesna galeria sztuki i dom aukcyjny oraz jak prowadzone są aukcje dzieł sztuki.

 

Dodatkową atrakcją zajęć jest wizyta w pracowni artystycznej malarza Wojciecha Brewki. Finałem zajęć jest quiz w formie licytacji - zwycięzca otrzymuje "warszawską" nagrodę. Autorską prelekcję "Zmalowana Warszawa" przygotowała i prowadzi Aleksandra Kaczanowska, historyczka sztuki, współpracująca z Domem Aukcyjnym Art in House.


Zajęcia trwają od 15 do 29 października.       

 

od: 15 pazdziernika 2018
do: 29 pazdziernika 2018 Dom Aukcyjny Art in House, Al. Jerozolimskie 107
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 pazdziernika 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca