Sztuka

DIGITAL GODS - wystawa Michała Mąki

Czy błąd cyfrowy może inspirować?

 

Michał Mąka – DIGITAL GODS

Wystawa w galerii officyna art & design

 

 

Jeżeli istnieje artysta, którego można bez wahania określić jako ikonę nowej sztuki, to jest nim na pewno Michał Mąka. Interdyscyplinarny, odkrywczy, umykający prostym klasyfikacjom. Talentem świata obywatel, a sercem wierny Kaliszowi, w którym urodził się trzydzieści lat temu.

 

Michał Mąka zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, sztuką ulicy. Projekty artystyczne realizuje często w opuszczonych, postindustrialnych budynkach. W najnowszych kompozycjach nawiązuje do estetyki „glitch artu”, „graffuturismu” i sztuki kinetycznej . Jako podobrazia służą mu często przedmioty napotkane w przestrzeni miejskiej: stare gazety, blachy, szyby, ulotki. Jego prace były prezentowane na dziesiątkach wystaw grupowych i indywidualnych w Polsce, Europie i USA. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów artystycznych. Jako pierwszy polski artysta tworzył murale na festiwalach w USA: Pow! Wow! (2017) oraz Beyond Walls w Lynn (2018), a w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego stworzył w kaliskiej przestrzeni miejskiej mural „Geometria dźwięku”.

 

Wystawa DIGITAL GODS prezentuje najnowsze dzieła artysty. Obrazy są prowokacyjnym połączeniem wizerunków antycznych bogów ze zjawiskami znanymi nam z rzeczywistości cyfrowej. Michał Mąka przetwarza twórczo procesy generowane przez błędny zapis danych. Zestawienie tych motywów z wizerunkami klasycznych bóstw, znanych nam z mitologii i historii sztuki, prowadzi do refleksji nad tym, jaką drogą drogą kroczy sztuka, jak zmieniają się jej konwencje i inspiracje. Kuratorem wystawy jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, współwłaścicielka Domu Aukcyjnego Art in House.

 

Wystawę organizuje officyna art & design, galeria specjalizująca się w promocji i sprzedaży nowej sztuki polskiej i zagranicznej. To także miejsce wspierające twórców oraz organizator różnego rodzaju koalicji artystycznych. Jako przykład wymienić można projekt Zmalowani, który jest cyklicznym otwartym spotkaniem twórców wizualnych i muzycznych albo coroczne Przenikania, mające już rangę jednego z bardziej oryginalnych festiwali artystycznych Stolicy.

 

 

Wystawa DIGITAL GODS

6-20 września 2019 r.

officyna art & design, Warszawa, Al. Jerozolimskie 107

Wernisaż - 6 września o godz. 19.30

od: 6 września 2019, 19:30
do: 20 września 2019, 18:00 Officyna art & design, Al. Jerozolimskie 107
Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 sierpnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca