Sztuka

Jim Morrison i Współczesne Madonny. IV Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji aukcji Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów, która będzie miała miejsce już 21 lutego o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. W katalogu znajdziecie prace artystów, którzy pojawili się na polskim rynku sztuki po 1989 roku i zdążyli ugruntować na nim swoją pozycję jako ambitni, rozpoznawalni twórcy. Oferta aukcyjna skupia obrazy i rzeźby o nieoczywistym przekazie, wymagające skupienia ze strony widza, a jednocześnie charakteryzujące się estetyczną formą.

 

Tematem pojawiającym się na licznych pracach aukcyjnych jest kobiecość: u Katarzyny Kołtan staje się mistyczna i pełna równowagi, u Anny Kmity przyjmuje formę zawłaszczonej fizyczności, u Doroty Kuźnik nawiązuje do chrześcijańskiej ikonografii , zaś Tomasz Tobolewski przypomina nam o klasycznym baroku dworskim, który rozpoznawalny jest wyłącznie dzięki plamom barwnym.

W stronę abstrakcji i minimalizmu zwrócili się z kolei Adam Bakalarz, Bartosz Kokosiński, Anna Gulak, Agata Kosmala, Łukasz Patelczyk i Sławomir Marzec. Motywy zwierzęce dostrzeżemy w anatomicznej kompozycji Wojciecha Pelca oraz pracy Wojtka Brewki z ekologicznym przesłaniem.

Niespodzianką na naszej aukcji jest wielkoformatowy kolaż Sashy Knezevica – serbskiego artysty, dziennikarza oraz modela.

Katalog zamykają rzeźby: portret Jima Morisona autorstwa Tomasza Górnickiego (poprzednia praca artysty została wylicytowana w Art in House za 22 tysiące złotych!), mrocznego nielota Marcina Myśliwca oraz prehistoryczno-awangardową Wenus Mariusza Dydo.

Serdecznie zapraszamy na wystawę aukcyjną, w czasie której będziecie mogli zobaczyć wszystkie prace z katalogu na żywo oraz porozmawiać o nich z zespołem Art in House – oczywiście w towarzystwie kawy i herbaty. Wystawa rozpocznie się 17 lutego i potrwa do dnia aukcji.

Cały katalog oraz instrukcję do licytacji osobistej, telefonicznej oraz online znajdziecie na stronie:

https://artinhouse.pl/pl/aukcja/iv-aukcja--nowe-pokolenie-dla-kolekcjonerow/76

 

Zapraszamy!

IV Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

21 lutego 2020, 19:30

Art in House Dom Aukcyjny

Al. Jerozolimskie 107, 02-011 Warszawa

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 lutego 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca