Sztuka

Życie ostre jak maczeta, czyli V Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

Zapraszamy do licytacji dzieł tych artystów, którzy wkroczyli na rynek sztuki po 1989 roku – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów pojawi się w aukcyjny wieczór już 19 czerwca 2020 roku o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa). Zachęcamy do licytacji zdalnej – telefonicznej oraz online – lub zostawienie zlecenia.

 

W katalogu aukcyjnym zobaczyć można 34 prace stworzone przez artystów o wypracowanym stylu i języku, którzy mogą pochwalić się licznymi sukcesami na polskim i zagranicznym rynku sztuki. Wśród nich pojawi się metafizyczny kobiecy portret Katarzyny Kołtan czy rozgwieżdżone niebo ] Agaty Kosmali.

 

W stylistyce „ulicznej” pozostanie Michał Cygan, który komentuje współczesną, skonfliktowaną przestrzeń miejską i jej mieszkańców; Wojtek Brewka pokazuje portret pokolenia X; Basia Banda obnaża okrutne mechanizmy natury, a Viola Tycz pokazuje trudną miłość w czasie pandemii. Geometrię zobaczycie z kolei w pracach Małgorzaty Jastrzębskiej, Patrycji Nurkan, Anny Panek i Andrzeja Batora; Łukasz Patelczyk za to poddaje realizm pejzażu podziałom ściśle wyznaczonym przez proste białe linie.

 

Oprócz obrazów, w katalogu ujrzymy również świetne rzeźby: prehistoryczną Wenus Mariusza Dydo czy Demeter Tomasza Górnickiego, zaplątaną w rozwiane szaty.

 

Od 15 czerwca do dnia aukcji wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w naszej siedzibie – pracownicy Art in House z przyjemnością opowiedzą o każdej pracy z katalogu.

 

 

Zapraszamy!


V Aukcja – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów

19 czerwca 2020, 19:30 (piątek)

Art in House Dom Aukcyjny

Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca