Sztuka

„Gazeta Wyborcza” rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera

 

 

   

Od 7 września do 21 października br. profesjonaliści i amatorzy fotografii mogą zgłaszać swoje prace do Konkursu im. Krzysztofa Millera na najlepszy materiał fotograficzny 2020 r. Nagroda ustanowiona przez „Gazetę Wyborczą” już po raz trzeci ma docenić odwagę patrzenia i promować zdjęcia o wyjątkowych wartościach dziennikarskich. Laureata konkursu poznamy na przełomie listopada i grudnia podczas uroczystej gali, a prace wszystkich nagrodzonych opublikują „Gazeta Wyborcza” i Wyborcza.pl.  


W poniedziałek, 7 września br. rozpoczęła się trzecia edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera. Udział w nim mogą wziąć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy fotografii, indywidualni autorzy oraz kolektywy fotografów czy członkowie jednej agencji fotograficznej. Uczestnicy mogą przesyłać materiały fotograficzne o dowolnej tematyce społecznej, politycznej, ekonomicznej bądź kulturowej w głównej kategorii oraz dodatkowej, nowo utworzonej kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja” – której laureata nagrodzi Fundacja „Gazety Wyborczej”.  Konkursowe jury oceni zdjęcia zrobione w czasie od 1 września 2019 r. do 1 września 2020 r.  


– Czekamy na zdjęcia, które odsłonią nieoczywiste i zaskakujące spojrzenie na współczesny świat. Takie, które odważą się pokazać, to od czego często uciekamy. Okażą się swoistym lusterkiem, w którym trzeba się przejrzeć. – mówi Ewa Ewart, członkini tegorocznego jury.  

 

– Każdy dzisiaj może zrobić zdjęcia i wiele osób uważa się za fotoreporterów, nawet jeżeli nie pracują dla gazet czy portali internetowych. Każdy może publikować swój materiał na Instagramie, Facebooku i wielu innych aplikacjach, więc tak na prawdę granica pomiędzy fotoreporterami i amatorami zaciera się coraz bardziej. Kluczem do sukcesu jest umiejętność zintegrowania się z bohaterami i tematem zdjęć, a jednocześnie zachowanie obiektywnego podejścia do sytuacji  podpowiada Paweł Kopczyński z Reuters Pictures, członek jury konkursu.   

 

– Cenię pasję, odwagę i zaangażowanie w opowiadaniu o świecie, bardziej niż perfekcyjne kadry - dodaje Beata Łyżwa-Sokół, szefowa działu Foto „Gazety Wyborczej" i przewodnicząca jury konkursu. – Wśród nadesłanych prac będę szukała ciekawych historii  zapowiada. 


Zgłoszenia do Konkursu im. Krzysztofa Millera można nadsyłać do 21 października 2020 r. za pomocą formularza umieszczonego na stronie: www.wyborcza.pl/nagrodakrzysztofamillera.  


W składzie jury trzeciej edycji konkursu, które na początku listopada br. wyłoni finalistów, zasiądą: producentka filmów dokumentalnych i dziennikarka BBC Ewa Ewart; fotoreporterka oraz laureatka World Press Photo i Grand Press Photo Anna Bedyńska; fotografka, fotoedytorka, współpracująca z Bloomberg EMEA w Londynie Karolina Sekuła; Szef Redakcji Fotograficznej na Europę Środkową i Wschodnią oraz Globalne Wydarzenia Sportowe w Reuters Pictures Paweł Kopczyński; Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska Tomasz Kowalski; wydawca ,,Gazety Wyborczej” Jerzy B. WójcikPrezeska Zarządu Fundacji Gazety Wyborczej Joanna Krawczyk oraz szefowa działu Foto „Gazety Wyborczej” Beata Łyżwa-Sokół jako przewodnicząca jury konkursu.  


Podczas uroczystej gali konkursu, organizowanej na przełomie listopada i grudnia br., poznamy nazwisko laureata Nagrody im. Krzysztofa Millera za 2020 r. Zwycięzca nagrody głównej - za najlepszy materiał roku otrzyma 10 000 zł, a laureat w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja” Nagroda Fundacji „Gazety Wyborczej” – 3 000 zł.  

Więcej informacji na temat konkursu, w tym jego regulamin, można znaleźć na stronie: Wyborcza.pl/zdjecia. Serwis prezentuje też multimedia, galerie, materiały wideo i teksty archiwalne związane z konkursem i Krzysztofem Millerem.  

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca