Sztuka

Fangor, Dominik, Strumiłło – V Aukcja Klasyków Współczesności w Art in House

Już o raz piąty zapraszamy Państwa na spotkanie z Klasykami Współczesności – artystami tworzącymi w dwudziestym oraz dwudziestym pierwszym wieku, którzy ugruntowali swoją pozycję na polskim (i nie tylko!) rynku sztuki jako twórcy ambitni, niebanalni i funkcjonujący w powszechnej świadomości odbiorców. Prace zgromadzone w katalogu będzie można licytować już 27 listopada o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa).

 

W katalogu zobaczymy jeden z najciekawszych dzieł Wojciecha Fangora, będący świadectwem burzliwych przemian ustrojowych w roku 1989; pojawi się również organiczny pejzaż Rajmunda Ziemskiego z lat 70-tych, morska abstrakcja Tadeusza Dominika, kosmiczna kompozycja Bronisława Kierzkowskiego czy wschodnia duchowość zaklęta w papier przez Andrzeja Strumiłłę.

 

Przedstawicielami sztuki figuratywnej są tu z kolei Henryk Płóciennik (tym razem z dwiema propozycjami – wizerunkiem mecenasa oraz charakterystycznym aktem), Józef Wilkoń (bajkowy portret dudka), Maja Berezowska (z pewnością rozpoznają Państwo erotyki artystki), Alfons Mucha (cztery litografie przedstawiają alegorie sztuk pięknych), Zofia Stryjeńska (łowicki pochoir) i Rafał Olbiński (piękno kobiecego ciała ujęte w rysunek).

 

Osobną grupę stanowią twórcy, których „klasyczność” można odczytywać również jako wierność tradycji artystycznej: Tomasz Kostecki pokaże ponadczasowość stylu art déco; Mira Skoczek Wojnicka przedstawi renesansową piękność; Marian Michalik przywoła na myśl holenderskie martwe natury (choć znacznie bardziej przystające do współczesności), a Eugeniusz Gerlach zabierze nas w rzeczywistość kubizmu w jego najlepszym wydaniu.

 

Na aukcji nie zabraknie również prac wykraczających poza dwa wymiary: będą to rzeźby  Igora Mitoraja, Bolesława Chromego oraz Mariana Koniecznego, twórcy „Warszawskiej Nike”.

Ze względu na pandemię koronawirusa, gorąco zachęcamy Państwa do licytacji zdalnej: przez telefon, online lub zostawienie zlecenia z limitem. Cieszmy się sztuką w bezpiecznych, domowych warunkach!

Katalog, instrukcję licytacji oraz wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie domu aukcyjnego.

 

Zapraszamy!

V Aukcja Klasyków Współczesności
Art in House Dom Aukcyjny

27 listopada 2020, 19:30 (piątek)
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 listopada 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca