Sztuka

Kossak, Nowosielski, Łempicka na VI Aukcji Klasyków Współczesności

Nadchodzący katalog VI Aukcji Klasyków Współczesności zapowiada się niezwykle intrygująco – zobaczycie w nim m.in. serigrafię „Young Lady With Gloves” Tamary Łempickiej z certyfikatem wnuczki artystki; napoleońską scenę Jerzego Kossaka; charakterystyczne „Dzienniki” Włodzimierza Pawlaka, surrealistyczną kompozycję Tomasza Sętowskiego oraz wiele innych znakomitych prac. Aukcja będzie miała miejsce już 21 maja o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa). Licytacja możliwa osobiście, online, telefonicznie oraz poprzez zostawienie limitu.

 

Kim są tytułowi Klasycy Współczesności? Są to artyści tworzący w wieku XX oraz XXI, o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki – niektórzy należący wręcz do jej kanonu, znani z publikacji o sztuce oraz przestrzeni muzealnych. Druga grupa „klasyków” to z kolei twórcy nawiązujący do warsztatu oraz stylu dawnych mistrzów, powołujący się na ich spuściznę poprzez odpowiednie środki formalne. Wszystkie aukcyjne nazwiska łączy wysoki poziom techniczny oraz artystyczny prac.

W katalogu zobaczą Państwo pejzaże w duchu École de Paris (Henryk Epstein) oraz Komitetu Paryskiego (Jan Cybis); akademicką scenkę z syrenami Michała Feliksa Wygrzywalskiego; klasyczne kompozycje Jerzego Kossaka i Waleriana Krycińskiego; erotyczny rysunek Mai Berezowskiej; abstrakcyjne płótno Jana Dobkowskiego; akwarelę Józefa Wilkonia i wiele innych prac artystów zapisanych na kartach polskiej historii sztuki.

Wśród „klasycznie” malujących znaleźli się Tomasz Kostecki i jego kompozycja w stylu art deco, Jan Dubrowin i scenka salonowa z belle époque, Joanna Sierko-Filipowska i anioł gubiący pantofelek, Andras Gyorfi i surrealistyczny Don Kichot czy Halina Tymusz z sentymentalnym portretem dziecięcym.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w siedzibie Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa) od 17 maja do dnia aukcji w godzinach 9:00 – 18:00.

Cały katalog aukcyjny, regulamin aukcji oraz instrukcję licytacji znajdą Państwo na stronie domu aukcyjnego.

 

Zapraszamy!

VI Aukcja Klasyków Współczesności
21 maja 2021, 19:30
Art in House Dom Aukcyjny
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca