Teatr

„Dialogi penisa 2” w Teatrze Druga Strefa

Dialogi Penisa 2 to nietypowa kontynuacja. Po Dialogach Penisa czyli najlepszym przyjacielu mężczyzny pozostał bez zmian ogólny koncept – czyli rozmowa między mężczyzną a jego umiejącym mówić penisem. Zachowany też został ciąg chronologiczny i bohaterowie, ale za to i autor sztuki i jej reżyser są nowi. Tekst jest debiutem literackim Marka Pitucha a wyreżyserowania podjął się David Foulkes. Najciekawszą zmianą jest jednak koncepcja w realizacji spektaklu. W pierwszej części to Roger pojawiał się w matrixie Andy’ego. Teraz Andy musi się zmierzyć z fizyką obowiązującą w świecie jego penisa.

 

Bohaterowie już nie borykają się z problemami singla chcącego zmienić ilość swych kontaktów z kobietami na ich jakość. Żona i mający się wkrótce pojawić potomek stwarzają przed bohaterem nowe dylematy emocjonalne i obyczajowe, podczas gdy potrzeby Rogera pozostają niezmienione, zaledwie zmodyfikowane przez uwarunkowania kulturowe jego właściciela. Dlatego też relacja pomiędzy głową i główką nabiera nowych barw przy których widzowie mogą się nie tylko zdrowo pośmiać ale i odnaleźć kilka własnych, przedstawionych w krzywym zwierciadle niedoskonałości.

 

Niektórych mężczyzn może zaskoczyć fakt, że „nie oni jedni” a paru kobietom sztuka wytłumaczy dlaczego w pewnych kwestiach faceci „już tak mają”. Natomiast, jeśli widzowie pójdą po to, aby dowiedzieć się kto tak naprawdę rządzi to podobnie jak w pierwszej części szanse na ustalenie czy to Andy dominuje czy Roger są nikłe.

 

 

Dialogi Penisa 2, Marek Pituch

Reżyseria: David Foulkes

Scenografia: Sylwester Biraga

Obsada:

Andy - Marek Pituch

Roger - Jakub Wons

prapremiera 28.01.2011

 

 

Szczegółowe dane na temat spektaklu i repertuaru znajdują się na stronie Teatru Druga Strefa


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca