Teatr

„Beata co Leśmianem gada” w Drugiej Strefie

 

PREMIERA - 19.03.2011 r., godz. 16.00, Teatr Druga Strefa

 

Ideą Sceny Młodego Widza jest zagwarantowanie wspólnej rozrywki i rodzicom i dzieciom. Miejsce już od dłuższego czasu „rzuca rękawicę” pędzącemu światu całodobowych kanałów emitujących kreskówki i konsoli do gier. Dosłownie miało to miejsce w przypadku odnajdującej siłę miłości w zmechanizowanym świecie Mechanicznej Magdaleny. Pośrednio, poprzez pokazywanie dzieciom świata spokojnego, w którym ludzie mają czas dla siebie nawzajem a przedmioty są nie po to aby je gromadzić, tylko po to by się nimi inspirować i bawić. Taki charakter miała Beata, co bajki wyplata i z Beatą, co Leśmianem gada jest podobnie.

 

Historia Pięknej Parysady i ptaka Bulbulezara jest opowiedziana piękną i poetycką polszczyzną. Podczas wyprawy na szczyt niebezpiecznej góry spragnionych szczęścia wędrowców kusi największy z możliwych strachów - Iluzja, która przekonując kanonadą szeptów i wrzasków nalega aby obejrzeli się za siebie. Nic nie wiadomo o losach tych, którzy jej ulegli ale wzdłuż ścieżki na szczyt stoi wiele kamiennych posągów o ludzkich kształtach… Ciekawe czy poznamy śmiałka, któremu uda się odnaleźć ptaka Bulbulzeara.

 

Warto sprawdzić, czy zaprawione przez Ben10’a i Bakugany maluchy rzeczywiście stały się już prawdziwymi twardzielami i czy potrafią zmierzyć się z potworami w drzewnym wydaniu. Spektakl łączy grę aktora z pracą lalkarza, a każda z postaci, jeśli nie jest maską lub maskotką to może okazać się…. skrzypcami kaszubskimi. Drugą częścią przedstawienia są warsztaty teatralne, w których dzieci biorą udział wspólnie z rodzicami. To szansa nie tylko na bliższe zapoznanie się z maskami i lalkami ale i na wgląd w świat teatru od strony sceny.

 

Realizatorzy spektaklu uprzedzają, że w odróżnieniu od petshop’ów spektakl nie daje najmniejszej szansy na kolekcjonowanie czegokolwiek poza wyobraźnią.

 

Teatr Druga Strefa, Scena Młodego Widza

Beata co Leśmianem gada

na podstawie Bolesława Leśmiana

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Muzyka: Marek Żurawski

Występuje: Beata Łuczak

Premiera 19 marzec 2011

Sala na piętrze

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca