Teatr

Dialogi Penisa 2 w Teatrze Druga Strefa

Dialogi Penisa 2 to nietypowa kontynuacja. Po Dialogach Penisa czyli najlepszym przyjacielu mężczyzny pozostał bez zmian ogólny koncept – czyli rozmowa między mężczyzną a jego umiejącym mówić penisem. Zachowany też został ciąg chronologiczny i bohaterowie, ale za to i autor sztuki i jej reżyser są nowi. Tekst jest debiutem literackim Marka Pitucha a wyreżyserowania podjął się David Foulkes. Najciekawszą zmianą jest jednak koncepcja w realizacji spektaklu. W pierwszej części to Roger pojawiał się w matrixie Andy’ego. Teraz Andy musi się zmierzyć z fizyką obowiązującą w świecie jego penisa.

 

Bohaterowie już nie borykają się z problemami singla chcącego zmienić ilość swych kontaktów z kobietami na ich jakość. Żona i mający się wkrótce pojawić potomek stwarzają przed bohaterem nowe dylematy emocjonalne i obyczajowe, podczas gdy potrzeby Rogera pozostają niezmienione, zaledwie zmodyfikowane przez uwarunkowania kulturowe jego właściciela. Dlatego też relacja pomiędzy głową i główką nabiera nowych barw przy których widzowie mogą się nie tylko zdrowo pośmiać ale i odnaleźć kilka własnych, przedstawionych w krzywym zwierciadle niedoskonałości.

 

Niektórych mężczyzn może zaskoczyć fakt, że „nie oni jedni” a paru kobietom sztuka wytłumaczy dlaczego w pewnych kwestiach faceci „już tak mają”. Natomiast, jeśli widzowie pójdą po to, aby dowiedzieć się kto tak naprawdę rządzi to podobnie jak w pierwszej części szanse na ustalenie czy to Andy dominuje czy Roger są nikłe.

 

 

Marek Pituch „Dialogi Penisa 2”

Reżyseria: David Foulkes 

Scenografia: Sylwester Biraga

Opracowanie muzyczne: Marek Żurawski

Obsada:

Andy - Marek Pituch

Roger -  Jakub Wons

prapremiera 28.01.2011

 

Czas trwania spektaklu: 65  minut

Cena biletu on-line 50zł w kasie 55zł. szczegóły na www.teatrdrugastrefa.pl

Tel. kasa 606 295 607

Patroni medialni: TVN, infotuba.pl, stacjakultura.pl

Eksploatację spektaklu współfinansuje Urząd m.st. Warszawy


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca