Teatr

bunt of nietzsche

Spektakl „bunt of nietzsche" to nie dosłowny wykład z filozofii Friedricha Nietzschego, to inspiracja myślą, która pokazuje człowieka w drodze, poszukującego własnej ścieżki – nie zawsze łatwej – do odkrycia związków między naturą a kulturą, indywidualnością a zbiorowością, świadomością a kulturową determinacją. Wszystko to ukazane za pomocą tańca, scenografii i specjalnie skomponowanej muzyki na żywo.

 

Spektakl powstał z inicjatywy studentów specjalności teatrologicznej kulturoznawstwa w Uniwersytecie Śląskim przy współpracy ze studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, a także uczestnikami Studium Fizycznego Teatru Tańca w Bytomiu oraz grupy tanecznej Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Współorganizatorami spektaklu są: Uniwersytet Śląski, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego oraz Galeria Szyb Wilson.

 


„I wszelka dola, wszelkie wydarzenie, które mi się przytrafić może – coś z pielgrzymki w nich będzie i z wędrowań po szczytach: przeżywa bo wszak człowiek samego siebie jedynie."

Friedrich Nietzsche, „Tako rzecze Zaratustra"

 

 

 

21 października · 17:00 - 20:00

Galeria Szyb Wilson, Katowice

WSTĘP WOLNY 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 pazdziernika 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca