Teatr

„Bajki Jeana de la Fontaine'a” w Teatrze DRUGA STREFA

Spektakl familijny połączony z warsztatami teatralnymi.

Teatr Druga Strefa zaprasza w świat Bajek Jeana de La Fontaine'a. Spektakl zabierze widzów małych i tych dużych w ciekawą podróż przez różne techniki teatralne. Opera, musical, teatr lalek - wszystko to wzbudzi emocję u widzów, dzięki czemu chętnie zaangażują się w przedstawienie. Aktorzy ożywią świat pełen barwnych postaci, sytuacji, które rozbawią, wzruszą i skłonią do przemyśleń. Wspólnie będziemy uczestniczyć w bajkach o fundamentalnych wartościach, takich jak przyjaźń, odwaga, rozróżnienie zła od dobra, umiejętność życia w zgodzie z innymi. Bohaterami bajek są zwierzęta, będące alegoriami ludzkich cech, postaw, wartości, a morał kończący każdą bajkę pozwala zrozumieć przesłanie płynące z każdej opowieści. Wszystkie elementy spektaklu scenografia, muzyka, oświetlenie, ale przede wszystkim aktorzy i widzowie przeniosą się w inny wymiar. Warsztaty teatralne po spektaklu będą propozycją jak można spędzić czas z dzieckiem i to bez telewizji czy komputera. Poznamy niezwykły świat, jakim jest teatr przy opowieściach – opowieściach, dzięki którym możemy wejść do świata magicznego. Ten świat nie tylko musi towarzyszyć nam w dzieciństwie, ale może (i nawet powinien) pozostać w nas także w życiu dorosłym.


Jean de La Fontaine, napisał ok. 250 bajek. Reżyser spektaklu Sylwester Biraga wybrał ich kilka - wybór był bardzo trudny, ale wynikiem jest przedstawienie dla małych i dużych. Dzieci i rodzice (a także dziadkowie czy też starsze rodzeństwo) spędzą czas twórczo i, przede wszystkim, razem.


Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Autor: Jean de La Fontaine
Muzyka: Marek Żurawski
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Występują: Halina Chrobak, Adam Biernat

 

najbliższe spektakle:
25.03. (niedziela), godz. 12.00
27.03. (wtorek), godz. 17:30 w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru (przewodnicy – Emilia Krakowska i Sylwester Biraga oprowadzą dzieci i ich rodziców po Teatrze Druga Strefa, a następnie wystawiony zostanie spektakl „Bajki Jeana de la Fontaine'a”)
14.04. (sobota), godz. 15.00 i 17:30
21.04 (sobota), godz. 15.00 i 17:30

Teatr Druga Strefa - Sala Serwis
ul. Magazynowa 14A 02-652 Warszawa (mapa)
cena biletu: 49 zł


Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00 oraz zawsze na godzinę przed spektaklem (224 658 828)
Informacje na www.teatrdrugastrefa.pl
Facebookowy fanpage Teatru Druga Strefa
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca