Teatr

Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie

W ramach projektu "Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie" artyści związani z Trupą Czango zaprezentują po raz pierwszy ursynowskiej publiczności niewielkie przedsięwzięcia, wymykające się tradycyjnym etykietom teatralnym.

Trupa Czango zaprasza do udziału w wydarzeniach, umożliwiających naprawdę bliskie spotkania z żywym, poszukującym nowych form wyrazu teatrem. Znajdziemy tu propozycje zarówno dla najmłodszych widzów, dla młodzieży, jak i dojrzałej publiczności. Wśród wydarzeń są: utrzymany w punkowym rytmie performance na słowo krzyczane i perkusję – "Wylewka" (13.05.), monodram w pełnym biegu – "Solo" (23.06.), monodram o ulubionej gwieździe filmowej III Rzeszy - "Olga. Eine charmante Frau" (05.06.) i propozycja dla dzieci, czyli bajkowa kawiarenka "Opowieści w mieście zmieścić" (20.05.), gdzie do stolika będzie można zamówić sobie bajkę, którą opowie aktor Trupy Czango. Projekt Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

 

Performance Wylewka – to absurdalna akademia ku czci mijającego dnia, na której klasyczne

utwory polskiej liryki serwowane są w punkowych aranżach na głos i perkusję. W Wylewce perły literatury polskiej mieszają się z tekstem współczesnym. Podkład stanowią polskie utwory poetyckie wywodzące się z różnych porządków. Słowo wzniosłe miesza się z opisem obyczaju. „Wysokie” miesza się z „niskim”. Skandowane wiersze Szarzyńskiego czy Wyspiańskiego zestawiane są z liryzmem rozmów robotników robiących wylewkę i z melodią ulicznej ankiety. Teksty: 50 % – Zbigniew Kowalski, 50 % – anarchizujący: Józef Baka, Jan Kochanowski, Mikołaj Sęp Szarzyński, Adam Mickiewicz, Stanisław Wyspiański. Muzyka: 100 % Łukasz Wójcicki.
13 maja, godz. 20. Klub Ursynoff. ul. Szolc Rogozińskiego 1.
Więcej na stronie: http://wylewka.wordpress.com/ 

 

Pogodne wydarzenie rodzinne dla wszystkich dzieci - małych, starszych i tych całkiem dorosłych pt. Opowieści w mieście zmieścić, czyli kawiarenka pełna bajek, mądrych opowieści i niestworzonych historii. Można zamówić sobie bajkę, siedząc przy kawiarnianym stoliku! Ze specjalnie przygotowanej karty, goście wybierają i zamawiają bajkę, historię, którą pragną usłyszeć. W karcie znajdują się opowieści zróżnicowane pod względem długości, trudności języka oraz tematu. Karta zawiera także krótki opis bajki, tak by zamawiający miał możliwość dopasowania jej do wieku odbiorcy. Do stolika podejdzie aktor i zrealizuje zamówienie… – opowie gościom przy stoliku wybraną historię. Występują: Kelnerka – Karin Lesiak, Opowiadacze – Monika Dąbrowska, Monika Sadkowska, Zbigniew Kowalski, Żywy Muzyk - Gwidon Cybulski.
20 maja godz. 12, Klub Ursynoff ul. Szolc Rogozińskiego 1. 

 

Monodram Olga. Eine charmante Frau w wykonaniu Moniki Dąbrowskiej (nagrodzonej za tę rolę m.in. Na 9 Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego), oparty jest na losach Olgi Tschechowej. Urodzona w carskiej Rosji, przeżyła obie wojny światowe, była świadkiem rewolucji październikowej i wojny ojczyźnianej. Po rozwodzie z Michaiłem Czechowem, najsłynniejszym aktorem MchAT, w wieku 24 lat wyjechała do Niemiec. W czasach, gdy miliony ludzi umierały w Kazachstanie, na Syberii i w hitlerowskich obozach zagłady, Olga stawała się wielką gwiazdą filmową III Rzeszy. Zagrała w stu czterdziestu trzech filmach. Na przyjęciach pojawiała się u boku Hitlera. Przyjaźniła się z Magdą i Josephem Goebbels. Krążyły o niej liczne plotki. Ona sama kłamała o sobie tak dużo i często, że po latach zaczęła wierzyć w swoje zmitologizowane życie. Kreując swój wizerunek, napisała kilka sprzecznych ze sobą autobiografii. Straciła poczucie rzeczywistości. Do dziś w KGB teczki dotyczące Olgi Tschechowej i jej brata, Lwa Knippera w większości pozostają tajne. Tekst: Dana Łukasińska, reżyseria: Stanisław Miedziewski.
5 czerwca, godz. 19. Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3.

 

Solo to autorski monodram Zbigniewa Kowalskiego. Tekst Solo ma formę współczesnego poematu, opowiada historię człowieka, amatora biegania, który wypadł nagle z kolein akceptowalnego społecznie życia i nie potrafi załapać się na oferty przywrócenia go do normalności, błądzi, zamyka się w sobie, aż w końcu eksploduje - któregoś wieczoru wchodzi na słup wysokiego napięcia, by przemówić pełnym głosem. Uwaga, historia opowiadana w pełnym biegu! Tekst i wykonanie: Zbigniew Kowalski.
23 czerwca, godz.19. Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3.
Trailer: http://vimeo.com/5846696


Projekt Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Trupa Czango - zespół łączący zdobycze artystycznego teatru offowego z profesjonalizmem teatru zawodowego - związana jest z Ursynowem, gdzie wcześniej zrealizowała świetnie przyjmowany przez publiczność spektakl: "Z diariusza prywatnego" na motywach wybranych opowiadań i "Dzienników" Witolda Gombrowicza, a także gościła na festiwalu "Ursynów ma teatr!".

Więcej informacji o spektaklach można znaleźć na:


www.trupaczango.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca