Teatr

Powszechny Teatr Internetowy

 

Powszechny Teatr Internetowy – Faza delta Radosława Paczochy w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Spektakl będzie można obejrzeć w Internecie bezpłatnie, w serwisie kultura.gazeta.pl. od środy 13 czerwca od godz. 12.00.
 

 

Teatr Powszechny realizuje innowacyjny projekt – Powszechny Teatr Internetowy – otwierający teatr na nowe media. Na podstawie tekstu młodego dramatopisarza Radosława Paczochy – Faza delta – powstał spektakl specjalnie do Internetu.

Faza delta to nie tylko przedstawienie o kibolach, ale i głos Teatru w dyskusji o Euro 2012.

 

„Głównym motywem programu artystycznego Teatru Powszechnego w Warszawie są rozmowy o współczesności. Chcemy opowiadać o tym, co ważne i aktualne.
Zależy nam na tym, aby nasza rozmowa z widzami toczyła się na wszystkich polach; dlatego specjalnie dla internautów stworzyliśmy spektakl teatralny emitowany wyłącznie w sieci. Wierzymy, że właśnie w świecie wirtualnym przedstawienie nabierze wyrazistości, osiągnie dużą siłę rażenia, stanie się ostre i pełne nowych znaczeń. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.” – mówi Robert Gliński, Dyrektor Teatru Powszechnego
w Warszawie.

 

Faza delta to tragifarsa o trzech kumplach z osiedla – kibicach piłki nożnej.  Jak co sobotę wybierają się na imprezę, pod wpływem alkoholu i dopalaczy nudna rzeczywistość zmienia się w szaloną, kolorową bajkę – tytułową fazę delta. Dopiero następnego dnia rekonstrukcja zdarzeń na komisariacie policji uświadamia im, co naprawdę wydarzyło się ostatniej nocy. Mocny, współczesny tekst mówi o ucieczce przed odpowiedzialnością i samoświadomością; jest zabawny, ale i straszny – pokazuje zło tkwiące w ludziach i mechanizmy jego wypierania ze świadomości. Każe nam zastanawiać się czy rzeczywistość „osiedlowych dresiarzy”
to naprawdę tylko niezagrażająca nam, odległa społecznie patologia.  Niestety, jak się okazuje, ani bezpieczna, ani też odległa…  
 

Czas trwania 72 minuty.

Trailer spektaklu dostępny już teraz na stronie:
http://www.powszechny.art.pl/?mod=info&action=display&id=204

 

 

Radosław Paczocha (ur. 1977), jeden z najbardziej interesujących dramatopisarzy młodego pokolenia. Ukończył Polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wiedzę o Teatrze
w Akademii Teatralnej w Warszawie. Przez sześć lat pracował w Teatrze Powszechnym
w Warszawie, jako sekretarz literacki. Autor dramatów: Zapach czekolady (laureat V Ogólnopolskiego Konkursu na Dramat Windowisko 2008), Bar Babylon (druk: „Dialog”, 2009 nr 12), Przyjaciel (główna nagroda w konkursie Metafory Rzeczywistości 2009), Benjamin (wyróżnienie na III Komediopisaniu w Łodzi, 2011) oraz dramatu i scenariusza filmowego Być jak Kazimierz Deyna. Dwukrotnie został stypendystą Ministra Kultury; jest również stypendystą programu „Młoda Polska” ufundowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Obecnie doktorant w Instytucie Sztuki PAN.

Radosław Paczocha
 

 

FAZA DELTA

 


Występują
 

Justyna
Anna Smołowik
 

Mastodont
Jacek Beler
 

Liszaj
Piotr Ligienza
 

Misiek
Sławomir Pacek

 


Reżyseria teatralna
Gabriel Gietzky
 

Reżyseria internetowa

Robert Gliński

 

Scenografia, kostiumy

Anna Ławrynowicz

 

Realizacja światła

Michał Nowakowski

 

 

Producent

Teatr Powszechny w Warszawie
2012

 

 

 

 

Dział Promocji i PR Teatru Powszechnego w Warszawie
tel. 22 818 21 92, 22 619 99 13

 

Małgorzata Czajkowska
tel. kom. 508 144 004

e-mail: m.czajkowska@powszechny.art.pl

 

Karolina Musiał
tel. kom. 501 812 612

e-mail: k.musial@powszechny.art.pl
 

 

e-mail: promocja@powszechny.art.pl

www.powszechny.art.pl

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 czerwca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca