Teatr

Stanisław Ptak i Marcel Kochańczyk

Mija właśnie dziesięć lat od śmierci dwóch wybitnych artystów, którzy kilkanaście ostatnich sezonów swej działalności związali z Teatrem Rozrywki.

 


STANISŁAW PTAK – wybitny śpiewak operetkowy (baryton), aktor teatralny i filmowy, karierę aktorską zaczynał pod koniec lat 40. dwudziestego wieku. Występował w teatrach Gniezna i Poznania, w kolejnych sezonach w Gliwicach i Szczecinie, później w Teatrze Muzycznym w Gdyni i stołecznym Teatrze ROMA. 
W „Rozrywce” znakomicie odnalazł się w repertuarze musicalowym. Był m.in. Peachumem w Operze za trzy grosze, Profesorem Cudkiem-Czarodziejem w Czarodzieju z Krainy Oz, Herr Schulzem w Cabarecie, Mateuszem w Ani z Zielonego Wzgórza, Generałem w Evicie,Naczelnikiem więzienia w Pocałunku kobiety-pająka, Elfem-Filostratem w Śnie nocy letniej oraz Profesorem Scottem  w The Rocky Horror Show. Ale najwybitniejszymi kreacjami Stanisława Ptaka w musicalu były dwie role, nagrodzone ZŁOTYMI MASKAMI: Tewjego Mleczarza w Skrzypku na dachu oraz Cervantesa-Don Kichota w Człowieku z La Manchy.
Stanisław Ptak zmarł 30 czerwca 2002 roku.

 

 

MARCEL KOCHAŃCZYK – to znakomity reżyser teatralny i telewizyjny, realizujący się przede wszystkim w dramacie. Współpracował ze scenami Gdańska, Grudziądza, Krakowa, Opola, Warszawy i in. Reżyserował również za granicą, głównie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W Teatrze Rozrywki wyreżyserował jedenaście przedstawień, wśród których znalazły się takie hity musicalowe, jak Cabaret, Evita, Skrzypek na dachu, The Rocky Horror Show czy Jesus Christ Superstar. Spektakle te nagradzane były tytułami „przedstawienia roku” oraz ZŁOTYMI MASKAMI dla realizatorów i aktorów.
Skrzypek na dachu i Jesus Christ Superstar pozostają w repertuarze chorzowskiej sceny, ciesząc się niezmiennym powodzeniem wśród publiczności.
Marcel Kochańczyk zmarł 15 lipca 2002 roku.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca