Teatr

Już jutro "Żółta Strzała" w Studiu Teatralnym Koło!

4 i 5 lipca o godz. 21.00 zapraszamy do Studia Teatralnego Koło (Soho Factory, ul. Mińska 25) na spektakl "Żółta Strzała" w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

 

ŻÓŁTA STRZAŁA
4, 5 lipca godz. 21.00 
Reżyseria: Igor Gorzkowski
Występują: Agata Buzek, Sławomir Grzymkowski, Wiktor Korzeniewski, Paweł Koślik, Łukasz Lewandowski, Antoni Ferency
Muzyka: Piotr Tabakiernik
Scenografia: Jan Kozikowski


Rezerwacja biletów: 
rezerwacja@studiokolo.com
509 228 230 

Akcja spektaklu rozgrywa się w pędzącym pociągu, który nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie ma określonego początku ani końca. Wewnątrz toczą się codzienne rozmowy, interesy, miłości, bohaterowie załatwiają drobne sprawy. W końcu pojawiają się nieliczne głosy z pytaniem: dokąd jedziemy? „Żółta Strzała” to pociąg życia, którego celem jest odkrycie prawdy na temat ludzkiej egzystencji.

„Żółta Strzała” powstała na podstawie opowiadania znakomitego rosyjskiego pisarza, Wiktora Pielewina. Autor zbioru opowiadań „Niebieska latarnia” i powieści „Mały palec Buddy” wykorzystuje w swoich utworach rozbudowane metafory, wątki zaczerpnięte z twórczości science fiction oraz doświadczenia człowieka obciążonego upadkiem socjalizmu. Twórczość Pielewina nierzadko porównuje się z dziełami mistrzów rosyjskiej literatury: Gogolem, Dostojewskim, Bułhakowem.

„Fascynujące przedstawienie Studia Teatralnego Koło wciąga w niepokojącą i enigmatyczną podróż, której powód i cel każdy widz musi wyznaczyć sam dla siebie”.
Janusz Majcherek

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca