Teatr

Teatr Gdynia Główna na peronie

 

W ramach projektu "Teatr Gdynia Główna" sztuka teatru zagości na peronie dworca SKM Gdynia Główna! Z wędrówki w przestrzeni miasta wybierz się podróż w głąb siebie. Przystanek codziennej wędrówki, przystanek SKM, po raz pierwszy stanie się widownią, zaś dworcowy taras - przestrzenią gry. Przeszukaj bagaż cudzych doświadczeń w oczekiwaniu na swój pociąg.

 

Miasto Gdynia, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście i Sopocka Scena Off de BICZ zapraszają na nietypowe przedsięwzięcie.

Pozwólmy sobie na chwilę wytchnienia. W drodze warto przystanąć i rozejrzeć się dookoła, zobaczyć jak podróżują inni - bohaterowie naszych spektakli, w których podróż jest alegorią życia człowieka.
Ta podróż was odmieni i myślami wypełni głowę w toku dalszej wędrówki. Homo Viator - podróż niejednoznaczna!

10 sierpnia 2012 - 19 sierpnia 2012 Gdynia , peron SKM Gdynia Główna wstęp wolny 

Program Teatr Gdynia Główna: 

10 sierpnia (piątek), godz. 17.00 
Lokalizacja: przestrzeń wokół wejścia do Dworca SKM Gdynia Główna 
Pielgrzymka, Teatr Snów 
Reżyseria: Zdzisław Górski 
Choreografia: Anna Steller i Marcelina Szczuraszek 
Muzyka: collage 
Wykonanie: Małgorzata Czarnecka, Wioleta Grodkowska, Agata Kozakowska, Katarzyna Lepianka, Monika Roguszczak, Marcelina Szczuraszek, Paweł Szczygłowski, Roksana Wiczek, Przemysław Zmudziński

To najnowsze dzieło legendarnego trójmiejskiego teatru, nawiązuje w swej tematyce do motywu podróży, jako metafory ludzkiej egzystencji. Bohaterowie spektaklu, trochę jakby nie z tej epoki, wydają się pochłonięci sprawami bieżącymi. Pielgrzymują przez życie, wygodne, a najlepiej komfortowe, w oczekiwaniu na cud, będąc w ciągłej potrzebie zachwytu. Jakie są cele naszych pielgrzymek? Czym różnimy się w tych wędrówkach? Jakie cuda spotykamy po drodze? Jakich nie dostrzegamy, a jakie mijamy bez refleksji? Nostalgiczna podróż po bezdrożach ludzkiej egzystencji

11, 12, 16 sierpnia, godz. 20.00 
"...i Julia", Teatr Off de BICZ, inspirowane dramatem "Romeo i Julia" Williama Szekspira
Scenariusz i reżyseria: Ida Bocian 
Wykonanie: Aleksandra Kania kostium: Agnieszka Wachowiak 

"Romeo i Julia" dobrze wszystkim znana tragedia kochanków, których połączyła miłość skazana na niepowodzenie. Ida Bocian zdecydowała się opowiedzieć historię tej miłości z perspektywy Julii. Bohaterka zostaje ze swoja tragedią sama i sama ją przed nami odgrywa, co doprowadza ją do kresu psychicznych możliwości.

13, 14, 15 sierpnia, godz. 20.00 
"Ścianananaświat", Teatr Stajnia Pegaza 
wg Serge'a Kribus'a 
Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak Obsada: Wojciech Jaworski Zdjęcia promocyjne: Bogna Kociumbas Dźwięk: dzieci z Centrum Zabawy i Edukacji "Żyrafa" w Gdańsku I opracowanie muzyczne: Tomasz Antonowicz

To monodram, w którym Momo dokonuje dojrzałej refleksji nad własnym życiem, wpływie wychowania na życie dorosłe, przy jednoczesnej walce o status dziecka we współczesnym świecie. To spektakl o tym, że warto czasami pozwolić dojść do głosu naszemu wewnętrznemu dziecku.

17 sierpnia (piątek), godz. 20.00 
"Dziecko dla początkujących" Chojnickie Studio Rapsodyczne 
wg "Dziecka dla początkujących" Leszka Talki 
Reżyseria i adaptacja: Grzegorz Szlanga 
Obsada: Błażej Tachasiuk, Piotr Rutkowski 

Spektakl opowiada zabawną historię rodzin i ich zmagań w wychowaniu dziecka. Bohaterami są dwaj faceci, którzy doznają "olśnienia" w poczekalni na porodówce. Polecany szczególnie wszystkim niedoszłym rodzicom; a i obecni rodzice przypomną sobie jak to naprawdę było z "pitulkiem", nocnym wstawaniem, karmieniem, czytaniem do snu."Dziecko dla początkujących" okazało się nietypowym i przekomicznym poradnikiem "tatusiostwa" odegranym w formie delikatnej farsy przez dwójkę aktorów. Paweł Chmielewski - gazeta wyborcza - recenzja z Przeglądu Teatrów Niezależnych w Kielcach

18, 19 sierpnia, godz. 20.00 
"Wstyd" Teatr Stajnia Pegaza 
wg powieści "Utracona cześć Katarzyny Blum" Heinricha Bolla 
Reżyseria: Ewa Ignaczak 
Scenariusz: Marcin Bortkiewicz 
Obsada: Aleksandra Kania, Grzegorz Szlanga 

"Utracona cześć Katarzyny Blum" to historia, która obnaża niszczącą siłę mediów, mechanizmy manipulacji prasy bulwarowej oraz ich wpływ na życie pojedynczego człowieka. Twórcy, opowiadając tę historię, zadają też pytania: w jaki sposób można się obronić przed kłamstwem i manipulacją? Jak postawić granice ludziom, którzy nie uznają żadnych granic? I czy w takiej walce możliwe jest zwycięstwo? W krótkim czasie stajemy się świadkami skomplikowanej psychologicznej gry prowadzonej przez Katarzynę Blum i jej adwersarza.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca