Teatr

Teatr ZAR we wrześniu w Legnicy

 

Wrocławski Teatr ZAR, który przed kilkoma dniami zdobył prestiżową nagrodę Festiwalu Fringe w Edynburgu – Total Theatre Award, 15 i 16 września wystąpi w Legnicy podczas 2. Festiwalu Teatru Nie-Złego.

 

Grupa dwukrotnie zaprezentuje tryptyk „Ewangelie dzieciństwa”, w skład którego wchodzą spektakle: „Uwertura. Fragmenty o przeczuciach nieśmiertelności ze wspomnień wczesnego dzieciństwa”, „Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie” i „Anhelli. Wołanie”. Każde z przedstawień opiera się na innym zestawie pieśni.

 

Miejscem prezentacji przedstawień będą niezwykłe legnickie przestrzenie: Scena na Kartuskiej oraz Scena na Nowym Świecie. Pokaz na Festiwalu Teatru Nie-Złego będzie ostatnią w tym roku okazją zobaczenia wszystkich spektakli tryptyku jednego dnia.

 

Dla widzów z Wrocławia zostanie podstawiony specjalny autobus, którym będzie można dojechać na spektakle i wrócić z powrotem do Wrocławia. Koszt przejazdu autobusem w dwie strony to tylko 10 zł od osoby. Miejsca w autobusie można rezerwować do 10 września pod nr tel. +48 601 723 4158 lub mailowo: k.babij@teatr-nie-taki.pl. Autobus zostanie podstawiony, jeśli zgłosi się 40 chętnych. 

 

Bilety i karnety można rezerwować i kupować w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy, a od  1 września także w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu. Karnet na cały tryptyk kosztuje 75 zł (50 zł ulgowy), a bilet na pojedyncze przedstawienie 30 zł (20 zł ulgowy).

 

Festiwal Teatru Nie-Złego organizują wspólnie wrocławska Fundacja Teatr Nie-Taki i legnicki Teatr Modrzejewskiej. Przyświeca mu idea pokazywania teatru oryginalnego, wybitnego artystycznie i pozostającego poza modami. Podczas poprzednich weekendów tej edycji w Legnicy swoje spektakle prezentowały Teatr Na Woli z Warszawy oraz Teatr Wierszalin z Supraśla. W listopadzie gościem festiwalu będzie Teatr Provisorium z Lublina.

 

 

 

www.niezly-festiwal.pl

 

PROGRAM WEEKENDU Z TEATREM ZAR

15 września (sobota) i 16 września (niedziela)  

 18.00    Uwertura. Fragmenty o przeczuciach nieśmiertelności… (Scena na Kartuskiej)

 19.30    Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie               (Scena na Nowym Świecie)

 21.00    Anhelli. Wołanie (Scena na Kartuskiej)

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca