Teatr

Pierwsze czytanie z cyklu Autor! Autor!

 

I czytanie - Podwórko Korczaka

 

Pierwsze czytanie z cyklu „Autor! Autor!” już dziś (1 października) o godz. 20.00 na Scenie Pracownia. Czytanie trochę nietypowe, gdyż prezentowany utwór ma jak gdyby dwóch autorów – Pawła Pasztę (także reżyseria) oraz Janusza Korczaka, którego twórczość stała się inspiracją dla współczesnego młodego artysty teatru.

Czytanie wpisuje się w obchody Roku Korczakowskiego, a także w szesnastą edycję Festiwalu Korczak, która w Teatrze Powszechnym odbędzie się w dniach 6–13 października.
 

 

KORCZAK/HERSZEK - Zygmunt Sierakowski
ZOSIA - Paulina Chruściel
MANIA - Ewa Greś
RÓZIA - Anna Moskal
EMILKA - Anna Próchniak
JASIEK - Sławomir Pacek
KAZIK - Grzegorz Falkowski

 

 

 

Wstęp wolny.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:

Kasa biletowa: tel. 22 818 25 16; e-mail:kasa@powszechny.art.pl

Biuro Obsługi Widzów: tel. 22 818 48 19, e-mail: bow@powszechny.art.pl

 

 

Cykl: Autor! Autor!

 

Raz w miesiącu Teatr Powszechny w Warszawie będzie zapraszać Widzów na performatywne czytania nowych sztuk polskich autorów, które dopiero oczekują na pełną realizację sceniczną. Założeniem cyklu jest umożliwienie dojścia do głosu autorom dramatycznym, których rola we współczesnym teatrze jest często pomniejszana na rzecz adaptacji lub swobodnych kompozycji tekstów.

W Teatrze Powszechnym pragniemy prezentować dramaty autorskie oraz samych dramatopisarzy, oddając im głos. To oni będą gospodarzami każdego z wieczorów, uzyskując możność spotkania z publicznością, wyjaśnienia swych artystycznych zamierzeń i rozmowy z widzami o zaletach i wadach swych utworów.

 

Dajemy autorom szansę na wyjście z cienia, a publiczności – na udział w procesie twórczym. Stąd tytuł cyklu – nieco dziś zapomniany okrzyk, jaki powinien rozlegać się na teatralnej premierze – „Autor! Autor!”. W Teatrze Powszechnym autorzy pojawią się znów przed publicznością, a wspierać ich będą czołowi aktorzy Teatru, którzy wezmą udział w czytaniach ich sztuk.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym doświadczeniu!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca