Teatr

II Małopolski Festiwal Improwizacji Scenicznej – ImproFest

 

Zapraszamy na drugą edycję, jednego z pierwszych w Polsce (pierwszego w Krakowie), festiwalu improwizacji scenicznych - kabaretowych i teatralnych.

Organizatorem ImproFestu jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA, a partnerem Województwo Małopolskie.

Celem festiwalu jest promowanie nowej formy kabaretu i teatru, czyli improwizacji teatralno-kabaretowej.

Na festiwal zaproszone zostały najlepsze grupy z całej Polski, by zaprezentować swoje autorskie spektakle improwizowane, a także by uczestniczyć we wspólnych koncertach festiwalowych.

Gościć będziemy grupy: W Gorącej Wodzie Kompani (Trójmiasto), Teatr Improwizowany Klancyk (Warszawa), No Potatoes (Lublin), Improkracja (Wrocław), SIEDEM RAZY JEDEN (Zielona Góra),  a w roli gospodarza i współorganizatora wystąpi Grupa AD HOC (Kraków).

 

Gościem specjalnym festiwalu będzie brytyjska grupa improwizacyjna - Mischief - Improvised Comedy Theatre, zdobywcy wielu nagród w dziedzinie improwizacji m.in. na festiwalu Fringe w Edynburgu.

 

 

Widzowie na festiwalu będą mogli zobaczyć członków formacji kabaretowych takich jak: Limo, Jurki, Łowcy.B, Słuchajcie, Ciach, PUK; znanych i cenionych solistów m.in. Grzegorza Halamę, Mariusza Kałamagę, Adama Grzankę.

 

Podczas II ImproFestu zaprezentowane zostaną różnorodne formy improwizacji scenicznej - długie spektakle improwizowane, pokazy krótkich form impro, formuła meczu impro, czy też impro session, czyli improwizacje z udziałem chętnych do zabawy widzów.

Równie ciekawie zapowiadają się sceniczne eksperymenty - oprócz typowych występów zobaczyć będzie można spektakl na 10 scenach jednocześnie, spektakl dla jednego widza, czy też koncert galowy z udziałem wszystkich grup, które przedstawią tematykę improwizacji, poprzez stworzenie całego alfabetu improwizacyjnego.

Na festiwal zaproszone zostały gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. W ciągu 3 dni odbędzie się około 12 koncertów o różnorodnych ciekawych formach, podczas których pojawi się ponad 50 artystów ze wszystkich stron Polski oraz z Wielkiej Brytanii.

 

Świętujcie i improwizujcie z nami na drugim ImproFeście! Zapraszamy!

Festiwal odbędzie się w dniach 16.11 - 18.11.2012 r., w krakowskiej Rotundzie.

 

http://improfest.paka.pl/

 

http://www.facebook.com/ImproFest

 

Program II Małopolskiego Festiwalu Improwizacji Scenicznej – Improfest:

16.11.2012 piątek

 

Godz. 18.00 IMPROFEST DZIEŃ 1 - No Potatoes, Improkracja, Grupa AD HOC  i goście specjalni - Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga, Adam Grzanka

Bilet: ulg.25/norm.35/vip50zł

Miejsce: Rotunda

 

IMPROFEST DZIEŃ 1

Uroczyste Otwarcie Festiwalu

 

"Dzieci intrygi" - No Potatoes (Lublin)

 

Na bazie prostej sugestii widza grupa aktorów improwizuje scenę impro, która z biegiem czasu i kolejnych wydarzeń staje się podstawą intrygi oplatającej wszystkich bohaterów. Scena otwarta, złożona z aktów, oparta na zasadach improwizacji teatralnej oraz zachowaniach scenicznych. Przyjdź, powiedz, zobacz!

 

"Bestseller" - Improkracja (Wrocław)

 

Bestseller to spektakl komediowy, w którym wraz z publiką Improkraci tworzą na żywo inscenizację fikcyjnej książki na miarę największego bestsellera. Czy będzie to lekkie romansidło spod znaku Harlequina, kryminał czy saga rodzinna zależy tylko od sugestii publiczności i chorej wyobraźni aktorów. Subtelna forma, świetna historia, ciekawe postacie i chore klimaty - to właśnie Bestseller.

 

"Wieczór Komedii Improwizowanej" - Grupa AD HOC (Kraków) i goście specjalni - Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga,

Adam Grzanka

 

"Wieczór Komedii Improwizowanej" to dobrze znany krakowskiej publiczności spektakl składający się z krótkich improwizowanych gier i piosenek. W trakcie przedstawienia nieokiełznanym w tworzeniu żartów improwizatorom wtórować będzie niezawodna widownia, decydująca o miejscach akcji, postaciach i relacjach między nimi, o emocjach i nastrojach panujących na scenie, czy też o głównych wątkach tworzonych na bieżąco skeczów. Fantazja widzów i doświadczenie improwizatorów ujęte razem w bardzo giętkie i luźne ramy stworzą unikalny spektakl, na którego powstanie każdy może mieć wpływ.

Gościnnie improwizować będą: Grzegorz Halama, Adam Grzanka, Mariusz Kałamaga.

 

 

17.11.2012 sobota

 

Godz. 18.00 IMPROFEST DZIEŃ 2 - W Gorącej Wodzie Kompani, SIEDEM RAZY JEDEN, "Impro Igrzyska" - wszystkie grupy

Bilet: ulg.25/norm.35/vip50zł

Miejsce: Rotunda

 

 

IMPROFEST DZIEŃ 2

 

"Za wcześnie" - W Gorącej Wodzie Kompani (Trójmiasto) i Siedem razy Jeden (Zielona Góra)

 

"Wspólny projekt W Gorącej Wodzie Kompanów i Siedem Razy Jedynek jest jeszcze niewiadomą dla nich samych. Lubią się i chcą razem zrobić długą formę impro.

W momencie, gdy program festiwalu oddawany jest do druku, nie potrafią jeszcze określić kształtu tego wydarzenia ani włożyć  go w ramy słów. Póki co postanowili go więc nazwać roboczym tytułem "Za wcześnie". Bo to tytuł dobry, jak każdy inny, np. "Zielone Czwórmiasto, czyli rzecz o wojnie", albo "Bęcki"...

Zapraszamy na wspólne improwizowanie Siódemek i Kompanów. Będzie wesoło! 3..2..1.. Srimpro!"

 

 

"Impro Igrzyska" - AD HOC, Klancyk, W Gorącej Wodzie Kompani, SIEDEM RAZY JEDEN, Improkracja

 

"Impro Igrzyska" to koncert oparty na konwencji meczu impro. Cztery drużyny, dwudziestu improwizatorów i 120 minut dobrej zabawy! W tym koncercie to publiczność wybierze najlepszych improwizatorów i przyzna wedle zasług ciekawe nagrody, których być może zwycięzcy nie będą chcieli przyjąć... Bądź sędzią pojedynkujących się na żarty i dopinguj swoich faworytów.

 

 

  22.30"Koncert na dziesięciu scenach" - AD HOC, Klancyk, W Gorącej Wodzie Kompani, SIEDEM RAZY JEDEN, Improkracja, Mischief

Bilety: 20zł

Miejsce: Rotunda/Żaczek

 

 

IMPROFEST  "Koncert na dziesięciu scenach"

"Koncert na dziesięciu scenach" to doskonała propozycja dla widzów, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Spektakl odbywać się będzie na dziesięciu scenach, ulokowanych w różnych miejscach, których znalezienie ułatwią widzom specjalnie przygotowane mapki. Każda scena to kolejna niespodzianka i kolejne odsłony improwizowanych gier. Zapraszamy na wędrówkę improwizacyjnym szlakiem!

 

 

18.11.2012 niedziela

 

Godz. 18.00 IMPROFEST DZIEŃ  - 3 Klancyk, The Mischief - Improvised Comedy Theatre (Londyn), "ABC Impro" - koncert galowy

Bilet: ulg.30/norm.40/vip50zł

Miejsce: Rotunda

 

 

IMPROFEST DZIEŃ  - 3

 

"Pan Harold - Teatr Improwizowany Klancyk! (Warszawa)

 

"Pan Harold" to nowy spektakl Teatru Improwizowanego Klancyk. Premiera odbyła się 5 października 2012 w Warszawie. "Pan Harold" to autorska wersja najbardziej popularnego na świecie formatu długiej formy improwizowanej.

Podobnie jak w jazzie muzycy wyrażają siebie interpretując standardy, tak w świecie Impro teatry prezentują swój styl i wizję improwizowania poprzez inscenizowanie "Harolda". Klancyk jako pierwszy w Polsce sięga po ten najważniejszy format i napełnia go charakterystycznym dla siebie abstrakcyjnym poczuciem humoru, dużą ilością atmosfery bliżej nieokreślonej dziwaczności oraz niedorzecznościami spod znaku Kupały, nutrii i innych śmiesznych wyrazów.

 

"Lights! Camera! Improvise!" The Mischief - Improvised Comedy Theatre (London)

 

"The Award-Winning Improvised Movie Live On Stage. Oscar has the biggest movie collection in the world. He has every film you could ever imagine. The audience suggest a genre, location, theme and title. Oscar finds the DVD. The company improvise the whole movie; complete with awesome action sequences, captivating plot and a thrilling live film score. Oscar pauses and rewinds the best bits and cuts to hilarious DVD extras.

Our award-winning company was established in 2007 and since then we have performed various different comedy work across the UK and beyond."

 

"Lights! Camera! Improvise" to pełnometrażowy film improwizowany na żywo na scenie.

Oskar posiada największą kolekcję filmów na świecie. Ma każdy film, jaki sobie wyobrazisz. 

W trakcie spektaklu publiczność wybiera rodzaj filmu, miejsce, temat i tytuł. Oskar znajduje odpowiednie DVD. Grupa improwizuje cały film, prezentując ciekawą fabułę, zapierające dech w piersiach sceny akcji i zaskakującą puentę. Oskar pauzuje i przewija do najlepszych momentów, pokazując także wycięte z filmu dodatki."

 

Grupa Mischief została założona w 2007 roku i od tego czasu zaprezentowała wiele komediowych spektakli w Wielkiej Brytanii i za granicą, zdobywając przy okazji wiele nagród.

 

"ABC Impro" - koncert "galowy" - AD HOC, Klancyk, W Gorącej Wodzie Kompani, SIEDEM RAZY JEDEN, Improkracja, Mischief

 

"ABC Impro" to koncert, podczas którego wszyscy uczestnicy festiwalu przedstawią publiczności prawdziwy alfabet improwizacyjny. Na scenie pojawią się najciekawsze gry, elementy długich form improwizacji scenicznej oraz nazwiska i pojęcia związane ze światem impro.

 

 

Karnety: ulg.79zł/norm.99zł/vip149zł

 

Bilety do nabycia w kasie Rotundy oraz na:

www.paka.pl

www.biletynakabarety.pl

www.KupBilecik.pl

od: 16 listopada 2012, 18:00
do: 18 listopada 2012, 23:00 Rotunda

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca