Teatr

Kibice

 

14 października w klubie Old Timers w Katowicach zostanie wystawione przedstawienie "Kibice". Dla wszystkich tych, którzy wciąż tęsknią za klimatem EURO 2012. 

EURO 2012 było fenomenem. Przede wszystkim dlatego, że choć nasza drużyna narodowa nie popisała się na Mistrzostwach Europy, to jednak sprawiła, że Polacy odkryli moc wspólnego przeżywania sportowych emocji. "Kibice" to sztuka opisująca tęsknotę polskich fanów piłki nożnej, wspominających dawną świetność polskiego footballu. Bohaterowie są tacy jak my i mają jedno marzenie - by nasi wygrali, i to na naszym stadionie. 

Autor "Kibiców" jest Bułgarem i zagorzałym fanem piłki nożnej. Prawie nie dostrzega świata poza boiskiem, a mecz ukochanego zespołu to święto, któremu podporządkowany jest codzienny rytm życia. 

"Kibice" to sztuka, w której widzowie widzą siebie. Śmieją się do rozpuku, ponieważ panie w aktorach widzą reakcje swoich mężów, synów i ojców, natmomiast panowie zauważają własną śmieszność i groteskowość gestów, okrzyków i zachowań przed telewizorem. Wszystko to jest mieszanką wybuchową, a śmiechy na sali stają się tak zaraźliwe, że obejmują całą widownię.

 

Obsada: Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski, Agnieszka Sitek
Reżyseria: Tomasz Mędrzak
Autor: Elin Rachnew
Teatr:Teatr TM


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca