Teatr

Narodowy Stary Teatr - konferencja prasowa

 

10 października w Narodowym Starym Teatrze miała miejsce konferencja prasowa z udziałem obecnego dyrektora Mikołaja Grabowskiego, Sebastiana Majewskiego oraz Jana Klaty. Ten ostatni od stycznia przyszłego roku przejmie kierownictwo nad instytucją.

Głównym punktem spotkania było omówienie repertuaru spektakli przewidzianych na przyszły sezon. Możemy spodziewać się m.in. premiery sztuki Doroty Masłowskiej Paw królowej w reżyserii Pawła Świątka. W ciągu najbliższych miesięcy wystawiane będą również dramaty, które po raz pierwszy zaistniały na scenie w ubiegłych latach.

 

Ważnym elementem konferencji była także kwestia przekazania zwierzchnictwa nad teatrem nowemu dyrektorowi. Zarówno Grabowski, jak i Klata byli zgodni co do konieczności zachowania ciągłości pomiędzy przeszłością a przyszłością placówki, a mianowicie wniesienia na scenę nowych inspiracji z zachowaniem twórczego dorobku artystów ostatniej dekady. Poruszona została również kwestia ewentualnego nawiązania ponownej współpracy z Krystianem Lupą, który odszedł z ekipy teatralnej. Jednak głos w tej sprawie zabrał jedynie Sebastian Majewski, wyjaśniając, że kierownictwo jest otwarte na ponowną współpracę, a o tym jak sprawa potoczy się dalej zadecydują rozmowy.

 

Mikołaj Grabowski po ukończeniu swojej dyrektury zamierza w dalszym ciągu brać czynny udział w życiu placówki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca