Teatr

Clive Nolan o ,,Alchemy": musical z kilkoma elementami rockowymi

 

22 lutego na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń przyszłego roku – „Alchemy by Clive Nolan”. W niedawnej rozmowie z dziennikarzem portalu RockArea.eu, Clive Nolan zdradził czego mniej więcej możemy się spodziewać: „Wielu ludzi oczekuje ode mnie konkretnego rodzaju muzyki. Fakt, że współtworzę Pendragon sprawia, że ludzie mają pewne wyobrażenie, oczekiwania wobec tego co robię, być może są nieco zbici z tropu tym, że robię musical. W przypadku SHE to było dość wygodna formuła rock-opery, w przypadku ALCHEMY nie miałem zamiaru kłaniać się tej konwencji. Myślę o tym jako musicalu z kilkoma elementami rockowymi. Myślę, że fani progresywnego rocka znajda na nim kawałki, które przypadną im do gustu, jednak większość z nich będą to po prostu fajne fragmenty musicalowe, być może dla starszych fanów będą nieco szokujące, nie wiem, ale sugeruję podejść do tego z otwartym umysłem.”

Całość wywiadu dostępna jest w TYM miejscu.

 

 

Clive Nolan, lider formacji Pendragon i Arena, powraca ze swoim najnowszym solowym projektem - Alchemy. Pierwszy etap projektu - album CD jest w trakcje realizacji. Muzycy, a jest wśród nich wielu gigantów sceny rocka progresywnego, pracują w studio nad dwudziestoma siedmioma  utworami, które wejdą w skład albumu. Wersja koncertowa projektu zostanie zarejestrowana, a następnie wydane w formie DVD nakładem Metal Mind Productions.

 
W poszczególne role projektu „Alchemy” wcielą się Clive Nolan - autor i kompozytor 'Alchemy'; nasza rodaczka i odtwórczyni tytułowej roli rock opery 'SHE', Agnieszka ŚwitaDavid Clifford (Red Jasper), Tracy Hitchings(Landmarq), Andy Sears (Twelfth Night), Paul Manzi (Arena), Damian Wilson(Threshold), a także Paul Menel (ex-IQ). Główną obsadę uzupełnią Victoria BolleyChris Lewis i Soheila Clifford. Za instrumentalną stronę przedsięwzięcia, zarówno na płycie CD jak i podczas katowickiego koncertu,  będą odpowiedzialni Clive Nolan (instrumenty klawiszowe), Scott Higham(perkusja), Mark Westwood (gitary), Claudio Momberg (instrumenty klawiszowe) i Kylan Amos (gitara basowa). 
Na oficjalnej stronie 'Alchemy' (www.alchemythemusical.com) można znaleźć najnowsze wieści dotyczące projektu, posłuchać zapowiedzi muzycznych oraz zapoznać się z historią i jej bohaterami. Ciekawą pozycję stanowią video clipy prezentujące kolejne postaci. Filmiki te zostały wyreżyserowane i wyprodukowane przez samego Clive'a Nolana. Skomponował on też oryginalny soundtrack do każdego z nich. Oprócz oficjalnej strony internetowej powstała również strona projektu na facebooku
 
Zapraszamy 22 lutego 2013 roku do Teatru Śląskiego na jedno z najciekawszych wydarzeń sezonu – muzyczne przedstawienie „Alchemy”! Bilety dostępne są w następujących punktach sprzedaży: www.metalopolis.plwww.ticketpro.pl,www.ticketportal.pl oraz w kasach Teatru Śląskiego w Katowicach.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca