Teatr

RPWL kolejnym zespołem potwierdzonym na lutowy ,,Wieczór w Teatrze"

 

Znamy kolejnego wykonawcę, który 22 lutego 2013 roku zagra w Teatrze Śląskim w Katowicach. Przypomnijmy, że wtedy właśnie odbędzie się koncertowa premiera najnowszego solowego projektu Clive’a Nolana (Pendragon, Arena) – Alchemy. Poza Artystą  ogłoszonym w ubiegłym tygodniu - Paulem Menelem, który wraz ze swoim zespołem wykona w całości jeden z najlepszych album w karierze formacji IQ – „Nomzamo”, wystąpi także doskonale znana w Polsce formacja RPWL.

RPWL to niemiecki zespół, którego muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami artrocka. Na ich płytach znajdziemy błyskotliwe kompozycje, chwytliwe melodie, dojrzałe i intrygujące brzmienie! To prawdziwy prog-rock z klasą – współczesny lecz nawiązujący przy tym do dobrych tradycji gatunku! W ich muzyce słychać ducha Pink Floyd i od grania coverów właśnie tego zespołu, RPWL rozpoczął w 1997 roku swoją karierę. Bardzo szybko muzycy wypracowali jednak swój własny, rozpoznawalny styl czego dowodzą wydane znakomite studyjne płyty: “God Has Failed” (2000), „Trying to Kiss the Sun” (2002), „Stock” (2003), "World Through My Eyes” (2005), „9” (2007), „The RPWL Experience” (2008), „The Gentle Art of Music” (2010). Najnowszą płytą w dyskografii RPWL jest „Beyond Man and Time” z 2012 roku i właśnie na tej płycie skoncentruje się zespół podczas występu w Teatrze Śląskim. Jak zapowiada zespół będzie to ostatnie koncertowe wykonanie płyty „Beyond Man and Time” w całości! Koncert formacji RPWL zostanie tego wieczoru zarejestrowany i w późniejszym wydany przez Metal Mind Productions w formie wydawnictwa DVD. 
Zespół RPWL wystąpi w Teatrze Śląskim już po raz drugi. Owocem ich poprzedniego, niezwykle emocjonującego koncertu, który miał miejsce w 2009 roku w ramach festiwalu Progrock, było znakomite DVD zatytułowane „The RPWL Live Experience”. Zapewne i tym razem zespół dostarczy nam wielu fantastycznych wrażeń!
 
RPWL – skład:
Yogi Lang – vocals, keyboards
Kalle Wallner - guitar
Werner Taus- bass
Marc Turiaux - drums
Markus Jehle – keyboards
 
 
Metal Mind Productions
zaprasza na
 
Wieczór w Teatrze
 
„Alchemy” by Clive Nolan
 
RPWL - album “Beyond Man and Time” po raz ostatni w pełnej wersji koncertowej!
 
The Paul Menel Band performing IQ’s album „Nomzamo”
 
22.02.2013 Teatr Śląski – Katowice
 
Otwarcie bram: 16.30
Początek koncertów: 17.30
 
Ceny biletów (w przedsprzedaży/w dniu koncertu):
I kat. 110 zł /120 zł
II kat. 90 zł / 100 zł
III kat. 80 zł / 90 zł
IV kat. 65 / 75 zł (stojące)
 
Bilety dostępne są w następujących punktach sprzedaży:www.metalopolis.pl,www.ticketpro.plwww.ticketportal.pl oraz w kasach Teatru Śląskiego w Katowicach.
 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca