Teatr

Opowieść Wigilijna

 

Teatr Ad Spectatores zaprasza na przedstawienie"Opowieść Wigilijna". Jest to spektakl wyjątkowy, przyjmujący formę jedynego w swoim rodzaju słuchowiska radiowego, którego powstawanie będą Państwo mogli śledzić na żywo! Skąd taki pomysł? W latach trzydziestych popularny teatr radia tworzył między innymi Orson Welles. Adaptacja znanej wszystkim "Opowieści Wigilijnej" Dickensa jest swego rodzaju hołdem dla jego pracy. Na scenie siedmioro aktorów, pięć mikrofonów, komputer, mikser do dźwięku i mnóstwo przedmiotów, za pomocą których teatr Ad Spectatores wyczaruje dla Państwa świat dziewiętnastowiecznego Londynu. Jak to jest widzieć słuchowisko? Być świadkiem powstawania dźwięków, które w radiu wydają się być takie prawdziwe?


reżyseria: Maciej Masztalski
obsada: Aleksandra Dytko, Agata Kucińska, Helena Sujecka, Bartłomiej Firlet, Paweł Kutny, Jan Naturski, Jędrzej Taranek

 

Teatr Ad Spectatores powstał w roku 2000 jako alternatywa dla tradycyjnych instytucji tego typu oraz scena dla wszelkich eksperymentów na polu dramaturgicznym, aktorskim i inscenizacyjnym. Ten obecnie największy teatr prywatny we Wrocławiu posiada trzy sceny, jednak w ramach swoich spektakli często wyrusza w plener.


Ad Spectatores prezentował swoje spektakle w Moskwie, Berlinie i Bratysławie. Zespół tworzą absolwenci wydziałów aktorskich z Wrocławia, Krakowa i Łodzi, absolwenci wrocławskiej ASP, Politechniki oraz warszawskiej Akademii Teatralnej. 

źródło: materiały promocyjne Organizatora


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca