Teatr

Premiera Obsesji

„Obsesja” to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański flecista Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh Rui Ishihara oraz Hana Umeda - aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo. Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk.

 

 

Tytuł spektaklu nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.

 

 

Spektakle w Warszawie:

6 II – premiera oraz 7 i 9 II, a także 18-24 III, godz. 19.00, Warszawa, ul. Targowa 80

 

Spektakle wyjazdowe:

Spektakl wystawiany będzie w marcu także w innych miastach Polski: w Łomży, Białymstoku, Wrocławiu oraz Opolu (w sumie 8 pokazów).

WSTĘP WOLNY na wszystkie spektakle!

 

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca