Teatr

Piotr Fronczewski na spotkaniu w Gazeta Cafe

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe", w poniedziałek 21 stycznia będzie Piotr Fronczewski.

Tematem rozmowy, którą poprowadzi Remigiusz Grzela, będą przygotowania do premiery sztuki Tankreda Dorsta „Ja, Feuerbach”. To przejmująca historia wybitnego aktora „starej daty”, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Piotr Fronczewski reżyseruje spektakl i zagra główną rolę. 


Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Wstęp wolny.

Spotkania z cyklu „Film muzyka teatr w Gazeta Cafe" w warszawskiej siedzibie Agory odbywają się już od sześciu sezonów. Dotychczas ich gośćmi byli m.in. Vaclav Havel, Krystyna Janda, Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Grzegorz Jarzyna, Krzysztof Warlikowski, Bogusław Linda. Uczestnicy spotkań przysłuchiwali się rozmowom na gorące tematy kulturalne i dowiadywali się o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych Warszawy. W cyklu odbywały się też pokazy filmowe (m.in. filmu „Rewers" Borysa Lankosza) i kameralne koncerty (ze swoim repertuarem chopinowskim wystąpiła wybitna wokalistka Urszula Dudziak).
Spotkania odbywają się w Gazeta Cafe (ul. Czerska 8/10), a wstęp na nie jest wolny. 

Rozmowy prowadzi Remigiusz Grzela - dziennikarz, autor wielu książek m.in.„Hotel Europa" (w której znalazła się też jego rozmowa z Vaclavem Havlem przeprowadzona w Gazeta Cafe) i sztuk teatralnych, kierownik literacki Teatru Na Woli. Programem spotkań zajmuje się Dorota Wyżyńska (szefowa działu kultury „Gazety Stołecznej”). Produkcją i promocją - Jakub Chomik (specjalista ds. promocji „Gazety Stołecznej"). Oprawę graficzną cyklu przygotował Przemek Trust Truściński. 
Patroni medialni: Radio TOK FM i Gazeta.pl .


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca