Teatr

Zuzanna i starcy

Zuzanna i starcy w reżyserii Leszka Mądzika to najnowsza propozycja Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Historia Zuzanny to opowieść o erogenności kobiecego piękna i wdzięku, które budzą w mężczyznach potrzebę zdobywania i posiadania ciała kobiety. Premiera już
 19 kwietnia br. o godz. 19.00 Scena na Świebodzkim we Wrocławiu.
 

 ZUZANNA I STARCY

„Zuzanna i starcy” – bezsłowny obraz, wypełniający czas spektaklu, jest próbą zajrzenia do tych pokładów ludzkiej wrażliwości i namiętności, które wyzwalają zachowania i postawy człowieka, w różnych porach jego wieku, wobec kobiety. Kobiety, która swoją tajemnicą i erogennością prowadzi w świat, gdzie rozsądek i zasady spalają się, jak bohaterowie przywołanych wydarzeń. Te rozżarzone węgle pragnień, pożądań, a nade wszystko spełnień potrafią zamienić w popiół jego autorów.

                                                                                                          - Leszek Mądzik

 


Leszek Mądzik jest twórcą Plastycznej Sceny KUL - jeden z najwybitniejszych twórców teatru plastycznego w Europie. W jego przedstawieniach dominuje ruch, światło i muzyka. Sceniczne obrazy przesycone są symbolicznymi wizjami i treściami metafizycznymi.


Muzykę do przedstawienia napisał Jan A.P. Kaczmarek - jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Autor muzyki do ponad pięćdziesięciu filmów długometrażowych i dokumentalnych, laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.

 


Scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy: Leszek Mądzik

Muzyka: Jan A. P. Kaczmarek

Obsada: Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Aneta Piorun, Artur Borkowski, Mateusz Kowalski, Radomir Piorun, Krzysztof Roszko, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Premiera: 19 kwietnia 2013, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Wrocław

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 kwietnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca