Teatr

Zainwestuj w siebie i postaw na teatr

Ognisko Teatralne Teatru Ochoty ogłasza nabór na nowy semestr. Zapisy potrwają od 19 do 26 sierpnia

 

Od 40 lat Teatr Ochoty zaprasza dzieci i młodzież do współtworzenia Ogniska Teatralnego. Inicjatywa wyrosła z przekonania, że teatr może stać się świetnym narzędziem opowiadania o sobie i otaczającym nas świecie. Zajęcia w Ognisku prowadzą nie tylko wykwalifikowani artyści, aktorzy, reżyserzy, praktycy, ale przede wszystkim osoby z pasją i doświadczeniem w zakresie edukacji teatralnej. Uczestnicy zajęć mają dostęp do profesjonalnej sceny Studia Teatralnego Koło, znajdującej się na terenie Soho Factory oraz sprzętu, rekwizytów i kostiumów niezbędnych do pracy teatralnej.

 

W tym roku Ognisko poszerzy swoją autorską ofertę warsztatową o nowe zajęcia takie jak: pisanie dla teatru, reżyseria dźwięku, technika teatralna, pantomima czy praca z kamerą. Tegoroczne zajęcia, poza ofertą dla dzieci i młodzieży, skierowane są również do dorosłych teatromanów i profesjonalnych instruktorów teatralnych.

 

Dzieci i młodzież (od 7 do 17 roku życia)

 

Ognisko Teatralne w ofercie dla dzieci i młodzieży trwa cztery lata. W tym czasie uczestnicy przejdą przez wszystkie etapy pracy teatralnej, poznają różne techniki teatralne, będą mieli szanse tworzyć własne spektakle oraz skorzystać z konsultacji logopedycznych.

 

Dorośli (od 19 roku życia)

W tym roku Ognisko Teatralne Teatru Ochoty przygotowało edukacyjną propozycję dla dorosłych pasjonatów teatru. Zajęcia prowadzone będą w kameralnych, maksymalnie 15 osobowych grupach. Efektem końcowym zajęć będzie spektakl teatralny przygotowany w procesie rocznej pracy z różnymi pedagogami teatralnymi. Instruktorzy zajęć stawiają na wszechstronny rozwój uczestników warsztatów pod względem pracy z ciałem, improwizacji, techniki mowy, tańca, interpretacji tekstu, tworzenia autorskich spektakli pisanych wspólnie na scenie.


Instruktorzy teatralni
 

Nowością są również zajęcia dedykowane osobom, które mają już doświadczenie w prowadzeniu zajęć teatralnych z młodzieżą lub takim, które takie doświadczenie chcą zdobyć. Program dla instruktorów teatralnych zostanie przeprowadzony w trybie trzysemestralnym. W pierwszym semestrze grupa przejdzie podstawowy kurs teatralny analogiczny do zajęć dla młodzieży. W drugim semestrze uczestnicy programu będą asystentami zajęć teatralnych w Ognisku. W trzecim semestrze asystenci samodzielnie zaplanują i zrealizują działania teatralne z młodzieżą pod opieką pedagoga prowadzącego grupę.
 

Rekrutacja

 

Zapisy na nowy semestr trwają od 19.08 do 26.09. Rekrutacja ma charakter dwuetapowy: przesłanie formularza zgłoszeniowego (dostępnego na stronie www.teatrochoty.pl w zakładce „edukacja”) oraz udział w warsztacie rekrutacyjnym (dzieci i młodzież) lub spotkaniu rekrutacyjnym (dorośli i instruktorzy) które odbędzie się w dniach 28-29.09.2013 r.

 

Koszt i harmonogram zajęć dostępne na stronie www.teatrochoty.pl
 

od: 19 sierpnia 2013
do: 26 sierpnia 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca