Teatr

HartOFFanie Teatrem - wieczór 52

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami. Projekt HartOFFanie Teatrem jest dofinansowany ze środków MKiDN jako część projektu „Każda żyrafa prowadzi do teatru. Alternatywnego”.

 

„Niunia” – Teatr Młyn (Warszawa) oraz spotkanie z zespołem

 

SPEKTAKL

Niunia to młoda dziewczyna po studiach. Rodzice zadbali o jej wykształcenie – języki, basen, fakultety, dodatkowe lekcje, dwa kierunki studiów, teraz oczekują stałego zatrudnienia, ułożonego życia i... wdzięczności. Dwudziestokilkuletnia Niunia ma wszystko, a jednocześnie pogrąża się w depresji. Próbuje żyć w zgodzie ze współczesnymi ideałami samorealizacji i „bycia sobą”. Razem z bohaterką obijamy się o mieszczańskie ściany jej rodzinnego mieszkanka, ambitnych i sztywniackich rodziców, pierwszą pracę w biurze, którą załatwił tatuś, piwnicę cafe offowa, pełną pseudopoetów pozerów, a w końcu trafiamy do nowoczesnej firmy prowadzonej przez tajemniczą bizneswoman. Twórcy przedstawienia pytają, czy zadanie, które postawiła przed sobą Niunia jest wykonalne? Jak można „być sobą” w świecie, w którym jednocześnie trzeba „być kimś”, w którym off stał się modnym mainstreamem, a mainstream udaje, że jest offem, w którym prawdziwa bizneswoman jest zwykłą burdelmamą, a trampki i meble z Ikei mają wszyscy od artysty po menagera. Czy w tej rzeczywistości bunt jest jeszcze możliwy? I czy możliwa jest miłość?

 

„Niunia” to spektakl utrzymany w konwencji z pogranicza musicalu i kabaretu. Zabawne teksty, wartka akcja, świetna muzyka i sprawna choreografia sprawiają, że spektakl ogląda się jednym tchem, choć zawiera on jednocześnie pełną goryczy refleksję nad dzisiejszą Polską rzeczywistością.

 

„Niunia” to pierwszy po dłuższej przerwie spektakl zrealizowany wspólnie przez siostry Fijewskie, tym razem we współpracy z Adamem Krawczukiem z Teatru Montownia.

 

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada: Agata Fijewska-Sękulska, Zuzanna Fijewska-Malesza, Adam Krawczuk

Muzyka: Filip Dreger

Choreografia: Bartosz Figurski

Akompaniament: Agnieszka Orzechowska-Kozak

Reżyseria Świateł: Mikołaj Malesza

Produkcja: Agnieszka Kondraciuk, Katarzyna Pawela

PREMIERA:  2 czerwca 2012 r.

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD LAT 15

 

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami spektaklu, które poprowadzi zaproszony przez twórców przedstawienia moderator - psycholog.

 

http://scena.fundacjamlyn.pl/

http://www.tvpoludnie.pl/aktualnosci/384/trzy-siostry-i-niunia-w-teatrze-mlyn

 

HartOFFanie Teatrem to cykl prezentacji spektakli zrealizowanych przez niezależne zespoły teatralne. To zarazem swego rodzaju zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. HartOFFanie Teatrem to niepokorne zjawiska, idące pod prąd tendencje. Najodważniejsze tematy i interesujące realizacje. Niebanalne spotkania z twórcami.

Projekt HartOFFanie Teatrem jest dofinansowany ze środków MKiDN jako część projektu „Każda żyrafa prowadzi do teatru. Alternatywnego”.

 

CZAS: 19 października, godz. 18.00, 60 min. spektakl, ok. 30 min. spotkanie

MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, Sala ToTu

 

ceny biletów:

normalny: 20 zł (normalny)

ulgowy: 15 zł (ulgowy)

grupowe: 10 zł

 

INFORMACJE KONTAKTOWE:

kurator projektu: Dagmara Gumkowska 32 389 31 09-10 w.109, d.gumkowska@becek.pl

kontakt dla mediów: Agnieszka Skowronek, 32 389 31 09-10 w 107, a.skowronek@becek.pl

19 pazdziernika 2013, 18:00 Bytomskie Centrum Kultury BECEK, Plac Karin Stanek 1

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca