Teatr Powszechny siedzibą Festiwalu KORCZAK 2013

 

 

TEATR POWSZECHNY W WARSZAWIE SIEDZIBĄ MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY KORCZAK 2013

Już po raz drugi Teatr Powszechny w Warszawie stanie się główną siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Festiwal zostanie zainaugurowany 5 października spektaklem Teatru Powszechnego na podstawie wierszy Juliana Tuwima – „Lokomotywa” w reżyserii Piotra Cieplaka.

 

 

Od 5 października przez 8 festiwalowych dni na deskach Teatru Powszechnego będzie można zobaczyć aż 12 spektakli w wykonaniu artystów z Polski, Włoch i USA. W repertuarze Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla maluszków, już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na widzów czekać będzie wiele atrakcji – gry, zabawy i warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży, teatralne happeningi, czy spotkania z samymi twórcami spektakli. 
W sumie w ramach Festiwalu odbędzie się ponad 100 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych w 6 teatrach na terenie Warszawy. Występy zagranicznych artystów zostały tak dobrane, aby język nie stanowił bariery dla młodego widza. Wszystkie propozycje mają na celu rozbudzenie zmysłów i otwarcie do odbierania różnych form teatralnych. 
Festiwal zostanie zainaugurowany spektaklem Teatru Powszechnego w Warszawie na podstawie wierszy Juliana Tuwima – „Lokomotywa” w reżyserii Piotra Cieplaka, z udziałem wybitnych aktorów, m.in.: Olgi Sawickiej, Mariusza Benoit i Andrzeja Mastalerza. 
Widowisko teatralne „Do zobaczenia” zamykające Festiwal odbędzie się 12 października na Scenie Dużej Teatru Powszechnego.

 

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów na spektakle prezentowane w Teatrze Powszechnym:

Biuro Obsługi Widzów:
tel.: 22 818 48 19
e-mail: bow@powszechny.art.pl

Kasa biletowa Teatru:
tel.: 22 818 25 16
e-mail: kasa@powszechny.art.pl

SPRZEDAŻ BILETÓW ON-LINE:
www.powszechny.com


Więcej informacji oraz szczegółowy program Festiwalu na stronach:
www.korczak-festival.pl
www.powszechny.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło