Teatr

„4 tony podłogi” dla Rafała Zielińskiego (spektakl charytatywny)


Teatr Kamienica wraz z Fundacją „Omega Pomagamy” zapraszają na specjalny pokaz spektaklu pt. „4 tony podłogi”*, który odbędzie się 7 października o godz. 19:00. W tym dniu dochód z biletów będzie przeznaczony na leczenie Rafała Zielińskiego chorego na stwardnienie zanikowe boczne (SLA/ASL).

 

Stwardnienie zanikowe boczne jest nieuleczalną, postępującą chorobą prowadzącą do niszczenia komórek rogów przednich rdzenia kręgowego, jąder nerwów czaszkowych rdzenia przedłużonego oraz neuronów drogi piramidowej, co prowadzi do zaniku mięśni w organizmie, a w końcu do śmierci.

 

31-letni Rafał, jak mówi „ma po co żyć” (w jego planach jest m.in. podróż dookoła świata, którą miał rozpocząć w lipcu br.), dlatego też postanowił znaleźć sposób na walkę z chorobą i spełnić swoje marzenia (przez wielkie „M”) o życiu (przez wielkie „Ż”).

 

Ratunkiem dla Rafała może się okazać kuracja komórkami macierzystymi, która kosztuje 200 tysięcy złotych. Teatr Kamienica, Fundacja „Omega Pomagamy” oraz twórcy spektaklu „4 tony podłogi” postanowili wesprzeć finansowo Rafała organizując specjalny pokaz komediowego monodramu, w którym występuje Paweł Burczyk i cały dochód przekazać na subkonto chorego. Po spektaklu organizatorzy zapraszają na mały poczęstunek, gdzie również będzie można wesprzeć akcję „symboliczną złotówką”.

 

Cena biletów na pokaz dedykowany Rafałowi (w dniu 7 października) wynosi 45 zł (w kasie), 55 zł (on-line). Bilety można kupić w kasie Teatru lub na stronie www.teatrkamienica.pl

 

Więcej informacji na temat Rafała znajdą Państwo na stronie www.wbrewsla.pl

 

 

*4 TONY PODŁOGI - „Jeden domek, jeden mężczyzna, jedna przesyłeczka i jedna obietnica…” Sumą tych składowych jest komediowy monodram autorstwa Domana Nowakowskiego – „4 tony podłogi” – pod tym ciężarem uginać się będzie Stanisław (czyli Paweł Burczyk).

 

To historia głodnego sukcesu czterdziestokilkuletniego mężczyzny, który przed laty przyjechał do stolicy z nadzieją na oszałamiającą karierę… I dorobił się majątku, stanowiska, które nie mieści się na wizytówce i cudownej żony, która „tak już ma, że jak inne coś mają, to ona też musi…”.

 

4 tony podłogi” to ponadgodzinne satyryczne szaleństwo. Znakomite, sprytnie napisane monologi. Wspaniała, prawdziwa gra aktorska. Nieoczekiwane, przewrotne zwroty akcji i wiele „słodkiej” prawdy o „silnej-słabej” płci… Wszystko to sprawia, że „jest naprawdę lżej po czterech tonach śmiechu”.

Premiera spektaklu: 28 września 2013 r.

 

Autor – Doman Nowakowski

Reżyseria – Olimpia Poniźnik-Burczyk

Występuje – Paweł Burczyk

Muzyka – Igor Jaszczuk

Scenografia i kostiumy – Olimpia Poniźnik-Burczyk

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca