Teatr

Dźwięki teatru na Eye On Culture Festival

W dniach 17-20 października 2013 r. w Warszawie, na scenach Teatru Polskiego i praskiego klubu Sen Pszczoły zagości Eye On Culture Festival. Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy odnoszący w Europie sukcesy rosyjski zespół Bigudi. Białoruską scenę muzyczną reprezentować będzie producent i DJ PapaBo. Twórczość wschodnich sąsiadów usłyszymy również w interpretacjach polskich artystów.

 

Pierwsza edycja organizowanego przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych festiwalu została poświęcona w całości krajom Europy Środkowej i Wschodniej. Dźwięki teatru będą jednym z elementów przewodnich festiwalu.

Oto najciekawsze wydarzenia muzyczne EOCF:

 

17 października (czwartek), g. 23.00, Sen Pszczoły

Podczas after party w Śnie Pszczoły po pierwszym dniu festiwalu wystąpi współorganizator niezależnej sceny kulturalnej w Mińsku Dj Papa Bo. Założyciel agencji koncertowej BoPromo, skupiającej najciekawsze inicjatywy artystyczne młodych twórców niezwiązanych z oficjalnym obiegiem.

Wstęp wolny.

 

18 października (piątek), g. 21.30 , Sen Pszczoły 

Główny koncert festiwalu. W praskim klubie wystąpi warszawska grupa Michał Milczarek Trio. Artyści tworzą pod tym szyldem muzykę improwizowaną, oscylującą wokół fusion i jazzu nowoczesnego. Zasięg inspiracji muzyków obejmuje elementy bluesa, psychodeliki czy elektroniki. Tym razem ich inspiracje sięgną wschodu.

 

Gwiazdą wieczoru będzie rosyjski zespół Bigudi (www.soundcloud.com/bigudi), jedno z najciekawszych zjawisk muzycznej sceny Rosji. Grupa powstała w 2006 roku, pod kierunkiem producenta, dja i autora tekstów Maxa Sergeeva, początkowo tworzyła muzykę z pogranicza big-beat/lounge mieszaną z „sowieckim kiczem”. Popularność przyniosła zespołowi współpraca z dramaturgiem, aktorem i performerem Eugenem Grishkovetsem. Razem stworzyli najlepszą oraz najbardziej rozpoznawalną mieszankę slamu i muzyki elektronicznej „z duszą”, jaka kiedykolwiek powstała w Rosji. Rezultatem współpracy było wydanie czterech wysoko ocenionych przez krytykę albumów studyjnych. Po rozstaniu z Grishkovetsem w 2012 roku Max zaprosił do współpracy wokalistkę – Alenę Dolbik i perkusistę Victora Glazunova. Bigudi kontynuuje wypracowany styl muzyczny, będący połączeniem muzyki elektronicznej i popu z melodyjną, liryczną, nutą oraz niebagatelnym tekstem. Mimo niezliczonej ilości koncertów w Rosji i za granicą, występ podczas EYE ON CULTURE FESTIVAL 2013 będzie ich pierwszym w Polsce. Bilety w cenie 20zł do nabycia przed koncertem.

Bilety: 20zł do nabycia przed koncertem.

 

20 października (niedziela), g. 19.00, Teatr Polski w Warszawie

Połączenie form muzycznych i dramatycznych zawładnie Teatrem Polskim. Usłyszymy kultowe piosenki zespołu Leningrad w zjawiskowych, jazzowych aranżacjach Leny Ledoff i artystów Teatru Nowego z Łodzi.

Bilety: 25-50zł.

 

20 października (niedziela), g. 21.30, Sen Pszczoły

W niecodziennej klubowej przestrzeni aktorzy krakowskiego Teatru Nowego z Piotrem Siekluckim i Edwardem Linde-Lubaszenko na czele pokażą koncert//spektakl „Moskwa Pietuszki”. Knajpiany klimat, wódka na stole, gryzący dym papierosów, dźwięki muzyki i nostalgia za ZSRR zapewnią niezapomniane wrażenia.

Bilety: 25-40zł.

 

Pierwsza edycja festiwalu to efekt działania grupy młodych ludzi, którzy wspólnie stworzyli Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych. Ideą przewodnią SMIK jest coroczna prezentacja zjawisk z dziedziny teatru, muzyki, sztuk wizualnych z kręgów kulturowych dotychczas rzadko ukazywanych w naszym kraju.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Bilety w sprzedaży w kasach Teatru Polskiego w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 6), tel. 22 826 92 76, e-mail: bilety@teatrpolski.waw.pl lub internetowo www.eventim.pl, www.bilety24.pl .

Pełen program festiwalu dostępny jest na stronie www.eyeonculturefestival.eu

 

Festiwal pod honorowym Patronatem Ambasady Litwy, Ambasadora Republiki Czeskiej Jana Sechtera oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych

info@smik.eu

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

od: 17 pazdziernika 2013
do: 20 pazdziernika 2013

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca