Teatr

„Lubiewo” w reżyserii Piotra Siekluckiego w Poznaniu

9 listopada spektakl według powieści Michała Witkowskiego gościnnie w Teatrze Polskim w Poznaniu.

 „Lubiewo”, jedna z najgłośniejszych powieści w polskiej literaturze w ostatnich dziesięciu latach, to gorzka, smutna, a zarazem niezwykle ironiczna opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia. Dwóch starych mężczyzn, Patrycja i Lukrecja, nawiedza dziennikarz, który spisuje ich historię życia, nocnych podrywów, dziwnego świata polski PRL. Patrycja i Lukrecja prześcigają się w opisach tajemniczych gejowskich miejsc Wrocławia z lat 70. i 80. Ale  przede wszystkim przechwalają się miłosnymi wyczynami z heteroseksualnymi mężczyznami. Te niezwykle barwne historie utrzymane są w nurcie nostalgii za dawnymi czasami seksu w toaletach i w parkach – powieść Michała Witkowskiego stała się bezprecedensowym wydarzeniem w polskiej literaturze i polskiej obyczajowości.

„Lubiewo” w reżyserii Piotra Siekluckiego zdobyło Grand Prix Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, nagrodę za najlepszą prapremierę roku 2012. W przedstawieniu Teatru Nowego w Krakowie występują Paweł Sanakiewicz (Lukrecja), Janusz Marchwiński (Patrycja), Teofil Pietroń (Śnieżka), Krystyna Czubówna (Narrator).

W Teatrze Polskim w Poznaniu spektakl zostanie zaprezentowany 9 listopada 2013 (sobota) o godz. 17.00 i 19.30 na Dużej Scenie. Bilety w cenie 40 zł można kupować i rezerwować w kasie Teatru (tel. 61 852 05 41, 61 852 56 28, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl).

9 listopada 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca