Teatr

Przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy od dziś na Scenie na Świebodzkim

Od dziś do poniedziałku na Scenie na Świebodzkim we Wrocławiu można będzie zobaczyć przedstawienia Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

 

Na początek dyptyk teatralny w reżyserii Zbigniewa Szymczyka Poławiacze papieru i Dom Bernardy Alba. Sztuka Lorki odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci.


Na scenie gościnnie, legenda wrocławskiej pantomimy – Ewa Czekalska.


W przedstawieniu Poławiacze papieru tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., pogrąża się w absurdalnej rzeczywistości.

 

Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru absurdu, gdzie autonomiczna wizja świata nabiera charakteru parabolicznego. Odrzucone zostały związki przyczynowo-skutkowe, a włączono do fabuły elementy nadrealizmu.

 

W niedzielę /godz. 17.00/ i poniedziałek /godz. 9.00 i 11.00/ na Scenie na Świebodzkim przedstawienie familijne Mikrokosmos w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją zakorzenionego w powszechnej świadomości, popularnego motywu. Calineczka w przedstawieniu jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, na zasadach, które w opowieści dyktuje tytułowa postać: ciekawa świata, silna i zdecydowana, dążąca do tego, by być sobą i czuć się wolną.

Powodem takiej, swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

 

Bilety na przedświąteczne przedstawienia w promocji za 15 zł! Oferta ważna po wcześniejszej rezerwacji i bezpośrednio przed przedstawieniem na hasło „bilet na Mikołaja”.
 

od: 12 grudnia 2013
do: 16 grudnia 2013

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 grudnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca