Teatr

ŚLAD w Teatrze WARSawy

Najbliższa premiera Teatru WARSawy to monodram według debiutu literackiego Marty Dzido „Ślad po mamie” w reżyserii Marii Seweryn i w wykonaniu Agnieszki Michalskiej. 

Spektakl jest próbą spojrzenia na problem aborcji nie z perspektywy społeczeństwa, tylko samej kobiety. Prowokuje, nie osądza.

 

Książka Marty Dzido to historia dziewczyny, która w klasie maturalnej zachodzi 

w ciążę.  W spektaklu dzięki swoistemu poczuciu humoru autorki i odwadze mówienia wprost o najtrudniejszych tematach, takich jak aborcja, amfetamina, seks czy samotność, Agnieszka Michalska przeprowadza nas przez wszystkie etapy dojrzewania bohaterki, od naiwności, aż po świadomość konsekwencji podjętej decyzji.

 

„- Mamo, co to jest zło?- Nie ma zła. Jest tylko inne dobro, takie trochę gorsze.”

 

ŚLAD

adaptacja: Agnieszka Michalska i Maria Seweryn

 

 reżyseria: Maria Seweryn

 scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

 występuje: Agnieszka Michalska

 muzyka: BLVCK

asystent reżysera i scenografa: Łukasz Kowalik

kierownictwo produkcji: Urszula Świetlińska

 

Gramy:

Premiera: 11 lutego, godz. 19

Kolejne spektakle: 12, 13, 15, 16 lutego, 1, 14, 15 marca, godz. 19

Bilety: 50 zł normalny, 30 zł ulgowy, 15 zł wejściówka

Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99

www.teatrwarsawy.pl

 

Teatr WARSawy jest w prostej linii spadkobiercą Teatru Konsekwentnego – konsekwentnie, od 16 lat współtworzonego przez Aldonę Machnowską-Górę i Adama Sajnuka. Od połowy 2013 r.  jego siedzibą jest budynek dawnego kina WARS przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Lokalizacja ta bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję teatru „miejskiego", wsłuchanego w głos otaczającej go rzeczywistości, zainteresowanego przede wszystkim szczerym i otwartym dialogiem z widzem – człowiekiem nowoczesnym, niezależnym myślowo, szukającym tożsamości z miejscem i ze społecznością. Ideą Teatru WARSawy jest prowadzenie takich aktywności artystycznych i kulturalnych, które zaspokoją oczekiwania właśnie tej grupy. 

 

Teatr WARSawy stawia na współpracę z ludźmi utalentowanymi i ambitnymi, o podobnym do naszego sposobie myślenia. Tworzy przestrzeń dla rozśpiewanego kabaretu literackiego („Pożar w burdelu”), jednocześnie interesując się trudnymi, prowokującymi do myślenia, czasem bardzo osobistymi tematami (np. „Dziwka z Ohio”, „Tato nie wraca”). Spektakle Teatru WARSawy byli wielokrotnie nagradzane. „Kompleks Portnoya” został wyróżniony dwoma Feliksami Warszawskimi: za reżyserię (Adam Sajnuk i Aleksandra Popławska) oraz za debiut (Anna Smołowik). Z kolei dzięki głównej roli w „Zaklętych rewirach” Feliksa otrzymał Mateusz Banasiuk. Spektakl „I będą święta” tria Przepiórska/Rowicki/Ratajczak  stał się najczęściej nagradzanym w Polsce monodramem, a ich „Tato nie wraca” powtarza jego sukces. 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca