Jak smakuje cisza?

Wieczór międzynarodowy - Panama

7 grudnia 2019

Musicalowa Księga Bajek

5 stycznia 2020

Orfeo & Majnun

20 marca 2020

Piotruś Pan

12 stycznia 2020–30 maja 2020

Historia Jakuba

21 grudnia 2019

Kinky boots

20–21 grudnia 2019

Ferdydurke

18–19 grudnia 2019

Tradycja i dziedzictwo to tematy podejmowane przez Irenę Tomažin w spektaklu „Smak ciszy”, który zostanie zaprezentowany 9 lutego o godz. 19.00 w Sali Teatru Laboratorium w ramach cyklu „Monosytuacje”.

 

Muzyka tradycyjna będzie istotnym elementem monodramu Ireny Tomažin. Słoweńska tancerka i śpiewaczka przy pracy nad spektaklem wykorzystała rozmowy z wybranymi interpretatorami/autorami i wykonawcami muzyki tradycyjnej, m.in.: Ljobą Jenče, Hermanem Bogdanem i Boštjanem Naratem (Słowenia), Natalią Połowynką (Ukraina) oraz Svetlaną Spajić (Serbia).

 

Irena Tomažin współpracowała z wieloma słoweńskimi reżyserami, choreografami i muzykami. Wykształcenie w dziedzinie tańca i głosu zdobywała w Teatrze Tańca w Lublanie oraz jako uczestniczka programów „Laboratorij” (EN-KNA), „Agon” (EMANAT), zajęć na temat współczesnych sztuk performatywnych („Maska Ljubljana”) oraz licznych warsztatów i seminariów. W 2004 roku otrzymała stypendium w ramach programu „Dance Web”, organizowanego przez festiwal ImPulzTanz, a w roku 2007 brała udział w szkole letniej „Techniki źródłowe – źródła technik” w Instytucie Grotowskiego. Jest autorką „iT”, spektaklu na głosy i dyktafony, który zaprezentowała na wielu festiwalach w Słowenii i za granicą. Współpracowała z Bast Kolektiv Aldo Ivančiča przy nagrywaniu albumu „Retinal Circus” oraz z wieloma innymi muzykami. Bierze udział w eksperymentalnych warsztatach muzyki improwizowanej Tomaža Groma i prowadzi warsztaty głosowe (między innymi od 7 do 9 lutego poprowadzi warsztaty w Instytucie Grotowskiego). Jej spektakle „Caprice” i „Caprice (Re)lapsed” zostały uhonorowane nagrodą Złotego Ptaka przyznawaną przez Akademię Nauk Humanistycznych w Słowenii.

 

Po przedstawieniu odbędzie się pokaz dokumentu/wywiadu, który powstał podczas pracy nad przedstawieniem – „Meeting with Natalka Polovynka”. Natalka Połowynka jest dobrze znana gościom Instytutu Grotowskiego. Przez kilka lat prowadziła we Lwowie zespół Majsternia Pisni, obecnie kieruje Ośrodkiem Teatralnym „Słowo i głos”. Praktykuje śpiew tradycyjny we wszystkich jego odmianach: tradycyjne pieśni ukraińskie, pieśni religijne, psalmy oraz klasyczne romanse. Wykonuje muzykę kompozytorów współczesnych oraz współczesną muzykę improwizacyjną. Jest także autorką unikalnej metody pracy z głosem.

 

Spektakl oraz film w języku angielskim.

 

Bilety (15 zł) do nabycia na portalu Biletin oraz w sekretariacie Instytutu Grotowskiego (rezerwacja i sprzedaż: sekretariat@grotowski-institute.art.p,l tel. 71 34 45 320).

 

Więcej: http://www.grotowski-institute.art.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1636&lang=pl

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło