Noc w królestwie lalek!

Projekt „Nocki teatralne” to inicjatywa studentów kulturoznawstwa skierowana do ich rówieśników oraz wszystkich, którzy chcą doświadczyć teatru w inny niż zwykle sposób. Całonocne projekcje nagrań najważniejszych spektakli ostatnich lat połączone z prelekcją wprowadzającą to ciekawa propozycja stanowiąca alternatywę dla innych form spędzania wieczorów. 

 

Wspólne oglądanie spektakli, powiązanych motywem przewodnim, daje możliwość poszerzenia horyzontów oraz jest doskonałą okazją do spędzenia nocy w niecodziennej atmosferze. Organizatorzy chcą w niebanalny sposób  przybliżyć osiągnięcia współczesnego teatru zwłaszcza młodym osobom, nierzadko znudzonym  utartymi interpretacjami klasyki. Chcą pokazać, że teatr jest miejscem dyskusji na najważniejsze tematy oraz doskonałym  komentarzem do otaczającej nas rzeczywistości. Wierzą, że promowanie teatru i jego osiągnięć oraz ułatwianie dostępu do nich, pozwoli im powiększyć grono świadomych widzów, zainteresowanych dyskusją o współczesnym teatrze i zdolnych do rzeczowej, dogłębnej oceny życia teatralnego w Polsce.

 

Tym razem organizatorzy proponują spotkanie z teatrem lalkowym. W noc z 28 lutego na 1 marca będzie można powrócić do czasów dzieciństwa podczas oglądania nagrodzonego Złotą Maską „Kota w butach” łódzkiego Teatru „Arlekin”. Ale kto powiedział, że teatr lalkowy to  tylko bajki i bajeczki dla dzieci? Podczas tej niepowtarzalnej nocy razem zobaczymy spektakl „Śmieszny staruszek” zrealizowany na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza Wrocławskiego Teatru Lalek. Wśród propozycji znajdą się również przedstawienia Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”. Projekcje poprzedzi dyskusja, w której wezmą udział aktorzy: Beata Zawiślak (Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”) oraz Bartosz Socha (Teatr Gry i Ludzie).

 

Wstęp wolny.

Termin: 28 lutego / 1 marca 2014r. Godz. 20.00

Miejsce: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1)

Zapisy pod adresem: eteatralni@gmail.com

Więcej informacji na: facebook.com/nockiteatralne

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło