Teatr

Premiera spektaklu o Karłowicach

„Pocztówki z Karłowic” to przedstawienie Fundacji Teatr Nie-Taki, którego scenariusz powstał na podstawie autentycznych historii mieszkańców Karłowic, jednego z osiedli Wrocławia. Premiera już w niedzielę, 25 maja o 15 i 18 na skwerku na placu Piłsudskiego.

Spektakl został wyreżyserowany przez Joannę Gerigk w ramach projektu „Teatralne podwórko”.  Jest specyficzną lekcja historii,  zbudowaną na podstawie wybranych wydarzeń z życia kilku osób. Możemy w niej odnaleźć echa przemian historycznych, społecznych, politycznych, jakie dokonały się przez lata we Wrocławiu. Przedstawienie o Karłowicach odgrywane jest na stole, głównie za pomocą starych przedmiotów animowanych przez trójkę młodych aktorów. Towarzyszy im muzyka wykonywana na żywo przez trzyosobową orkiestrę.

Kolejny pokaz odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca o 13.00, także na placu Piłsudskiego.

Teatralne podwórko na Karłowicach
Teatralne podwórko na Karłowicach to projekt artystyczny prowadzony przez Fundację Teatr Nie-Taki na placu Piłsudskiego we Wrocławiu. Jego celem jest próba przywrócenia społecznej funkcji tego miejsca. Członkowie Fundacji zbierają wspomnienia i opowieści od mieszkańców, na podstawie których powstanie scenariusz widowiska teatralnego,  prowadzą warsztaty kuglarskie, teatralne i muzyczne dla młodzieży, a  w najbliższym czasie, 31 maja, organizują również piknik teatralny na Karłowicach na terenie nieczynnego basenu przy ulicy Berenta.
 
Projekt „Teatr w podwórkach – laboratorium ESK Wrocław 2016” dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca