Teatr

Muzykanci zagrają na nieczynnym basenie

Muzykanci, jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej, zagrają na nieczynnym basenie przy ul. Berenta. Koncert odbędzie się 31 maja w ramach Pikniku teatralnego na Karłowicach. Imprezę organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki. Będą też dawne zabawy podwórkowe, warsztaty kuglarskie oraz pokaz lalek teatralnych. Na całą imprezę wstęp wolny.

Nieczynny dziś brodzik, graniczący z ogrodem przy dawnym CK Agora, był przed laty miejscem wypoczynku i spotkań mieszkańców Karłowic. Organizatorzy pikniku chcą ożywić to miejsce i przypomnieć o jego istnieniu wrocławianom. Warto zabrać ze sobą koc piknikowy i prowiant.

Impreza zacznie się o godzinie 15 od działań animacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. O 17 zaplanowano koncert kapeli Jacka Hałasa Muzykanci. Kapela zagra pieśni ludowe z niemal wszystkich zakątków Polski oraz utwory inspirowane muzyką łemkowską, węgierską, bałkańską, cygańską i żydowską. Koncert będzie połączony z potańcówką.

Piknik teatralny jest jednym z wydarzeń prowadzonych przez Fundację Teatr Nie-Taki na Karłowicach. Członkowie Fundacji zbierają wspomnienia i opowieści od mieszkańców, na podstawie których powstanie scenariusz widowiska teatralnego,  prowadzą warsztaty kuglarskie, teatralne i muzyczne dla młodzieży, przygotowali też przedstawienie „Pocztówki z Karłowic”. Wszystkie te działania odbywają się pod nazwą Teatralne podwórko na Karłowicach i są  realizowane we współpracy z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy w ramach projektu artystycznego „Teatr w podwórkach – laboratorium ESK Wrocław 2016”. Projekt dofinansował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

www.teatr-nie-taki.pl

 

Zdjęciaprzysłano: 28 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca